Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć, piszę do was z dość nietypowym pytaniem; Otóż zastanawiam się, czy coś ze mną jest nie tak. Jestem na studiach opartych na "wkuwaniu" jednak postanowiłem, że sprawdzę swoich sił w programowaniu. Nie stała za tym chęć szybkiego zysku, wysokie zarobki itp.. Chciałem sprawdzić, czemu ludzie tak bardzo się tym zachwycają. Zacząłem od HTML i CSS. Coś tam poogarniałem, ale o wszystkim zapominałem z dnia na dzień. Wykupiłem na udemy ten zestaw filmów "od zera do front-end developera" i wszystko przeszedłem, dużo zapamiętując. Po tygodniu może dwóch przerwy, znowu wyleciało mi wszystko z głowy. Raczej nie jest to kwestia pamięci, bo na studiach muszę dużo uczyć się na pamięć i idzie mi to ok. Pomyślałem, że zajmę się pythonem. Uczyłem się, próbowałem zapamiętywać to wszystko, ale nic mi to nie dawało. W sensie, jedyne co potrafię, to print "Hello, World!", a resztę tych rzeczy nie ogarniam :/ Nie umiem się do tego też zmusić. Czy ja jestem jakiś #!$%@?ęty czy jak? ;/ #programowanie #programista15k #it #pracait #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614ca4b19ce06a000a93023c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: Nawet seniorzy wszystkiego nie pamiętają. Mimo tego, że jestem świeży w branży to już buduję sobię "repozytorium rozwiązań" by np nie pisać pietnaście razy tej samej komunikacji z kolejką czy systemu powiadomień. Raz to klepnąłem, działało "jako tako" i jeśli będę musiał zaimplementować coś co robiłem wcześniej wyciągam snippeta kodu ze swojego prywatnego repo i dzida dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet seniorzy wszystkiego nie pamiętają. Mimo tego, że jestem świeży w branży to już buduję sobię "repozytorium rozwiązań" by np nie pisać pietnaście razy tej samej komunikacji z kolejką czy systemu powiadomień. Raz to klepnąłem, działało "jako tako" i jeśli będę musiał zaimplementować coś co robiłem wcześniej wyciągam snippeta kodu ze swojego prywatnego repo i dzida dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@szmichal: To za parę lat zrozumiesz,