Wpis z mikrobloga

Najbardziej bekowe jest to, że najgłośniej o nauce krzyczą ci, którzy na co dzień nie mają z nią zbyt wiele wspólnego. A jeszcze lepsze, kiedy wycierają sobie nią mordę osoby, które deklarują skrajnie lewicowe, wręcz komunistyczne poglądy, sa przekonane o istnieniu kilkudziesięciu płci i wyglądają na srogo zaburzonych psychicznie xDDDD

#nauka #bekazpodludzi #bekazlewactwa #heheszki #takaprawda #niebieskiepaski #rozowepaski #psychologia #psychiatria #bekazfeministek #bekaztwitterowychjulek
S.....y - Najbardziej bekowe jest to, że najgłośniej o nauce krzyczą ci, którzy na co...

źródło: comment_1632400929KrZpfmM5No6KmnSy7WoDWX.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Pomylono wiele kategorii i ich kombinacji z płcią i stąd mit o rzekomym twierdzeniu o kilkudziesięciu płciach. Jest to stawiane jako absurdalny zarzut po to aby nie analizować tych kategorii i postrzegać przeciwników jako niezrozumiałych.
  • Odpowiedz
@Sok_Mandarynkowy: Jest pewna ilość kategorii poczucia płci: cis faceci i kobiety, czyli osoby z płcią gonadalna i metrykalna zgodną z ich poczuciem płci ( facet z jajami i ptaszkiem, który ma w dowodzie płeć męską i czuje się facetem); trans faceci i kobiety, gdzie wewnętrzne poczucie płci jest niezgodne z tą metryką; osoby niebinarne, które nie czują się żadną płcią; osoby interseksualne, u których szczegóły biologiczne są bardziej skomplikowane, i jeszcze
  • Odpowiedz
@KubaGrom: Ciekawe. Jak orientacja jest dla mnie zrozumiała, tak poczucie płci sprawia mi problemy.
Dobrze rozumiem, że to tworzenie płci poza klasycznymi kobietą i mężczyzną to wypadkowa płci biologicznej, orientacji seksualnej i poczucia płci?
  • Odpowiedz
@KubaGrom takie szczegóły to są dla naukowców a nie dla dzieci w szkole bo im potem #!$%@? i np zdrowi chlopcy ubierają sukienki albo chcą se uciąć pitoka
  • Odpowiedz
@KubaGrom: zawsze jak mam okazje wdać się w rozmowę z młodzieżą o lewicowych poglądach na portalach randkowych tudzież społecznościowych [głównie własnie "niebinarni"] to koniec końców mają jedną cechę wspólną - złe wychowanie czy nadmiar portali społecznościowych - np. osoba niebinarna pisząca w formie meskiej ale mówiąca w damskiej, ubierająca się kobieco jak i normalnie, makijaż itp. introwertyk z cechami dysocjacji uciekajacy w świat internetu a dokładniej twittera - powód? nie umiejętni
  • Odpowiedz
@hej_wisos: Nazywanie tego płcią wprowadza zamieszanie. Czy gej ma inną płeć niż hetero facet? Ja pisałem o kombinacjach płci odczuwanej i orientacji, a nie o "tworzeniu płci".
Transkobieta, która leci na facetów nie jest nową płcią, tylko sytuacją w której realizuje się pewna kombinacja. Takie złożenie różnych kategorii to bardziej samoidentyfikacja lub tożsamość, niż "płeć". W związku z tym mówienie, że tych kilkadziesiąt kombinacji to kilkadziesiąt płci to okazywanie ignorancji.
  • Odpowiedz