Wpis z mikrobloga

@Wszystko_albo_nic: ja tu tylko odbijam piłeczkę hejtu spadającego na określoną grupę ludzi, nic więcej. Nie zamierzam wchodzić w dyskusję co jest lepsze dla środowiska, bo jak widać wykop nie jest odpowiednim do tego miejscem.
  • Odpowiedz
  • 4
@Shatter
@Tranzystor_IGBT ale "moda wegańska" to dosyć szeroki zakres. Zamiast wełny używana jest bawełna, a nie wyłącznie poliester. Jeżeli już to często wykorzystuje się materiały pochodzące z recyklingu, co chyba w ostatecznym rozrachunku wychodzi na plus jeżeli chodzi o wpływ na środowisko. Nie zrozumcie mnie źle - jeżeli ktoś ma ochotę to niech sobie chodzi w skórzanych butach, wełnianej koszuli i kurtce z kaczym puchem. Natomiast uważam, że fajnym zjawiskiem
  • Odpowiedz
@bobeus: @bobeus: ale ja mam beke z tej argumentazji ze owieczkom jest za goraco, bo czlowiek je selektywnie hodowal. W dodatku to przedstawianie farmerow jako tych co maja zwierzeta w dupie i nic nie robia by zwierzeta sie czuly dobrze.

No cóż, czlowiek wiele narozrabial np. karczuje lasy by miec miejsce pod uprawe organicznego avocado i innych weganskich roslinek. W dodatku bez przemyslowej hodowli zwierzat nie masz dostepu
  • Odpowiedz
@ethics: nie to co ty. Prawdziwy samiec alfa. O ryby walczy z aborygenami, mięso z fok wyciąga Eskimosom z żołądków, a jedyny kwiat jaki lubisz to petunie - które tworzysz z petów w doniczce.
  • Odpowiedz
wegańskie swetry


Wstydzą się napisać że to gówno-poliester, w którym się pocisz jak świnia, a płacisz jak za naturalny materiał. Pułapka na frajerów
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: @Sekularyzacja: o! A powiedzcie mi co się dzieje z taka owca jak przestaje dawać wełnę? Odchodzi na emeryturę? Do domu spokojnej starości?

I ten argument ze owca produkuje dużo wełny i trzeba ja golić xd a krowa daje cały czas mnóstwo mleka bo co chwile jest rozmnażana. Hodowcy bohatersko naprawiają problemy które sami stworzyli
  • Odpowiedz
ten argument ze owca produkuje dużo wełny i trzeba ja golić xd a krowa daje cały czas mnóstwo mleka bo co chwile jest rozmnażana. Hodowcy bohatersko naprawiają problemy które sami stworzyli


@Szalom: w sumie masz racje. Należy natychmiast rozpoczac holkaust owiec w imie troski o zwierzatka ktore juz nigdy nie beda mogly zyc samodzielnie na wolnosci. W sumie niektorzy weganscy aktywisci juz dzialaja w tym kierunku, bo zwierzatka ktore uwalniaja
  • Odpowiedz
@rolnik_wykopowy: Ty wiesz jak działa prawo popytu i podaży? Weganie nie chcą napędzać popytu hodowcom dlatego ne kupują wełny, bo to napycha kabzę hodowcom, rozumiesz to? To nie jest produkt uboczny, hodowca zarabia i na tym i na tym.

Gdyby nie produkcja w laboratoriach b12 to tez byś zdechł, bo zwierzęta produkują je z zanieczyszczonej gleba pożywienia w żołądku, wiec w ‚sterylnych’ hodowlach zwierzęta są faszerowane wit b12 to sama
  • Odpowiedz
@Tranzystor_IGBT: Nie, nie należy kupować tych rzeczy przez co hodowca nie będzie rozmnażał kolejnych zwierząt, bo nie będzie mu się to opłacać. Te zwierzęta wgl się nie urodzą czaisz czacze?
  • Odpowiedz
o! A powiedzcie mi co się dzieje z taka owca jak przestaje dawać wełnę? Odchodzi na emeryturę? Do domu spokojnej starości?


@Szalom: A powiedz mi co robi owca żyjąca na wolności? Dożywa spokojnej starości na emeryturze, czy w lepszym przypadku jest #!$%@? przez drapieżniki, a w gorszym stara i schorowana jest porzucona przez stado. Czesto nie mogąc znaleźć pożywienia?

I ten argument ze owca produkuje dużo wełny i trzeba ja golić xd a krowa daje cały czas mnóstwo mleka bo co chwile jest rozmnażana. Hodowcy bohatersko naprawiają problemy które sami
  • Odpowiedz