Wpis z mikrobloga

Dzięki determinacji Fundacji ePaństwo (obecnie Moje Państwo) poznaliśmy algorytm losowania sędziów do spraw sądowych (SLPS). Ale to nie wystarczy, by ocenić prawidłowość procesu losowania. Na razie przyglądamy mu się przez dziurkę od klucza, a chcielibyśmy przez otwarte drzwi. Do tego potrzebny jest, poza algorytmem, kod źródłowy SLPS. Staramy się o jego udostępnienie od prawie 4 lat. WSA w 2018 roku stwierdził, że kod źródłowy nie jest informacją publiczną. Teraz czekamy, aż naszą skargą kasacyjną od tego wyroku zajmie się NSA.
Więcej w tekście na naszej stronie.

Wołam:


__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska
  • 23
@Watchdog_Polska:

R10

Weryfikacja wyłączeń z losowania, tj. sprawdzenie czy sędzia:

- jest wyłączony z losowania wszystkich spraw suwakiem "Wyłącz z losowania" na liście wszystkich sędziów w Wydziale (Zarządzaj Wydziałem -> Sędziowie -> Wszyscy) - jeżeli tak, ustawiane jest [JudgePanelCandidates.IsExcludedFromAlldraws] = 'True' + >[JudgeInCategories.#!$%@?] = 'False'; w przeciwnym przypadku:

- sprawdzenie czy sędzia jest wyłączony z losowania wszystkich spraw w danej kategorii suwakiem "Wyłącz z losowania" w oknie "Edytuj kategorie dla sędziego"
@Watchdog_Polska: Aby urządzenie i oprogramowanie do gier losowych lub loterii mogło zostać dopuszczone do użytku musi przejść badania w odpowiednim laboratorium. Typowo bada się kod źródłowy, proces kompilacji, zgodność binarki ze źródłami, zabezpieczenia, rozliczność, trwałe rejestry odporne na modyfikację, element losowości, procedury i szereg innych własności.
A i takie setki godzin badań za czasem kilkaset tysięcy złotych nie wystarczą, bo MinFin wyda decyzję z dupy i odrzuci.

Z jednej strony mamy