Wpis z mikrobloga

Podobno 77% Polaków zrezygnowało z PPK. Muszę przyznać że była to bardzo dobra decyzja. Co prada pozbawiliście się 1,5% podwyżki wynagrodzenia (składka pracodawcy) to pewnie 2% swego wynagrodzenia, które musielibyście przeznaczyć na składkę ze swego wynagrodzenia zainwestowaliści z lepszą stopą zwrotu niż wynosi stopa wzrostu jednostki PPT.
W PZU cena jednostki wygląda tak:

#inwestycje #gielda #pzu #ppk #pracowniczeplanykapitalowe
lecho182 - Podobno 77% Polaków zrezygnowało z PPK. Muszę przyznać że była to bardzo d...

źródło: comment_1632314611JsToWZ62b5Sh7qi6tiNZkE.jpg

Pobierz
  • 170
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 674
@lecho182: jedyny powód, przez który zrezygnowałem z PPK to taki, że jestem pewien, że w sytuacji ciężkiej dowolnego rządu. To ten rząd nie zawacha się tych pieniędzy #!$%@? usprawiedliwiając to przy okazji jakimiś fiołkami
  • Odpowiedz
@Bomfastic: Możesz to wypłącić płacą podatek. Ja wpłąciłem około 3k własnych skłądek, a obecnie mam 6,5k na tym ppk, mogę to wypłącić kiedy chce płącą podatek za część pracodawcy i pozbywając się dopłąty Państwa. Nie robię tego bo gieła cały czas rośnie.
  • Odpowiedz
jedyny powód, przez który zrezygnowałem z PPK to taki, że jestem pewien, że w sytuacji ciężkiej dowolnego rządu. To ten rząd nie zawacha się tych pieniędzy #!$%@? usprawiedliwiając to przy okazji jakimiś fiołkami


@Bomfastic:

Ale wiesz, że możesz tę kase na bieżąco wypłacać i zyskac ok. 1% pensji brutto na rękę?

płącą podatek za część pracodawc


@lecho182: Lepiej - te 30% potrącenia idzie na konto w ZUS, więc podbije emeryturę
  • Odpowiedz
@lecho182: jedyny powód, przez który zrezygnowałem z PPK to taki, że jestem pewien, że w sytuacji ciężkiej dowolnego rządu. To ten rząd nie zawacha się tych pieniędzy #!$%@? usprawiedliwiając to przy okazji jakimiś fiołkami


@Bomfastic: No typowy argument powtarzany wszędzie.
Tylko, żę te pieniądze są Twoje, tak jest zapisane, więc będzie to musiała być nacjonalizacja i dosłownie #!$%@? tych pieniędzy. I to jest różnica w stosunku np. do OFE, gdzie
  • Odpowiedz
w momencie, w którym by to ogłosili to pewnie już by nie dało się tego wypłacić od tygodnia po prostu nie ufam politykom, ale pewnie przesadzam


@Bomfastic: Można wypłacać na bieżąco, dzień po zaksięgowaniu wpłat. Co miesiąc.

W najgorszym wypadku #!$%@? jedną wpłatę, ale po co wiedziec jak to działa.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Najbardziej mi się podoba, że aby mieć tą małą podwyżkę nie musialem nić robić. Musiałbym się postarać i wypełnić oświadcznie by jej nie mieć. 77% Polaków zdecydowało, że warto coś zrobić-złożyć oświadcznie, by nie zarabiać trochę wiecej. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: Najbardziej mi się podoba, że aby mieć tą małą podwyżkę nie musialem nić robić. Musiałbym się postarać i wypełnić oświadcznie by jej nie mieć. 77% Polaków zdecydowało, że warto coś zrobić-złożyć oświadcznie, by nie zarabiać trochę wiecej. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.


@lecho182: wiesz przecież, że te kwitki do wypisania sie z PPK to w wielu miejscach rozdawali pracownikom i mrugali oczkiem ;)

Ostatnio byłem na imprezie to
  • Odpowiedz
@lecho182: Matematyki, finansów, prawa, higieny pracy, bezpieczenstwa cyfrowego, dietetyki i profilaktyki ochrony zdrowia to powinni w tym kraju uczyć kwa kijem i batem bo inaczej to nic z tego nie będzie.
  • Odpowiedz
Zobaczysz emeryturę z ZUS jak świnia niebo


@masaj: Przetrwał wojnę światową, stalinizm, PRL, ale upadnie bo Korwin tak powiedział.

Będą niskie, ale w porównaniu do ew. alternatyw (EDO, lokat) wciąż opłacalne.
  • Odpowiedz