Wpis z mikrobloga

Wszyscy, którzy odczują jutro ulgę wraz z quazi bailoutem Evergrande i będą pompować spx +3% niech wiedzą, że to była tylko wersja demo tego co czeka każdego dewelopera przy obecnych podwyżkach, które mamy. Popyt na nieruchy nie jest nieograniczony, a ludzie wyraźnie zaczną biednieć przez inflację. Kryzys zostanie zatem odroczony o max 3 miesiące a potem czeka nas zderzenie z rzeczywistością. Tyle że inne devy skopiują model scamu Evergrandu i posypią się ultra tanie oferty nieruchomosci na etapie dziury w ziemi.

Takie jest moje zdanie.

#nieruchomosci #ekonomia #finanse #gielda #chiny
  • 13
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: kwestia kilku najbliższych dekad kiedy Polska zacznie się wyludniać a ludność napływowa ze wsi z dostępem do szybkiego internetu niekoniecznie będzie dążyć do tego aby mieszkać w metropolii, kiedy niektóre płaszczyzny życia przeniosą się do wirtualnej rzeczywistości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PakujWalizki ja myślę, że zaczął się już odpływ ludzi z centrum w okolice bo się okazało, że można pracować zdalnie. Jest taniej kupić dom niż mieszkanie a dla założenia rodziny to kolejny plus. Całe życie pracuje zdalnie i byłem jedyny w okolocy. Obecnie takich osób jak ja przybywa
  • Odpowiedz
@zenitram: jak go zawolasz za 3 miesiace, to ci odpisze, ze juz jeszcze chwila, ze juz prawie jeblo, jeszcze tylko 1-2 miesiac i tak w kolko beda #!$%@? i przesuwać datę, a ze kiedys jebnie to wiadomo ale czy to bedzie za 3 miesiace czy za 3 lata tego nie wie nikt
  • Odpowiedz
@elon_w_zbozu: Zgadzam się w 100%. To jest krzyzys zaufania. Nawet srednio rorgarniety chinczyk nie kupi od nich mieszkania,ktore nie jest jeszcze wybudowane. Bede mieli duzy problem zeby uplynnic to co maja. Zeby sie to dobrze skonczylo musza znacjonalizowac dewelopera, tak jak Pis przejał Idea Bank za 1 zł.
  • Odpowiedz