Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna PS5 i mam pytanie techniczne. Jak wygląda sytuacja z brzęczeniem kondensatorów w praktyce? Czy faktycznie to słychać? Oglądałem rożne testy, ale szczerze mówiąc, to śmiać mi się chciało, jak na każdym z nich przykładali mikrofony do konsoli... Ja będę z niej korzystał jak biały człowiek, będzie stała na podłodze, w odległości około 2,5 m. Czy w takich warunkach rzeczywiście coś słychać?

I jeszcze jedno pytanko. Czytałem, że zdarzały się przypadki gdy zakupiona konsola (np. w Neo Net) przyjeżdżała z zerwanymi plombami na pudle, co niby tłumaczyli koniecznością włożenia gry z zestawu. Miał ktoś takie przygody? PS5 zamierzam kupić w Media Expert.

Dzięki z góry za pomoc.
#playstation #ps5
  • 26
@dewey posiadam trzeci egzemplarz konsoli i w kazdym brzęczały cewki. W niektórych grach jest zupelnie niesłyszalne ale przy takim Ac Valhalla słychać to z odległości 3,5m jak jest cisza przy cutscenkach. Teraz juz się przyzwyczaiłem i mi to tak bardzo nie przeszkadza ale jak tylko będzie możliwość wymiany zasilacza na taki który nie brzęczy to tak zrobię
@dewey: No brzęczą, w grach zbudowanych w SDK pod PS5 głośniej, w grach z PS4 ciszej znacznie. Jak włączysz mapę w jakiejkolwiek grze i będziesz przewijał po niej to usłyszysz brzęczenie o zmiennej częstotliwości.
Odpowiednia głośność zagłuszy brzęczenie w trakcie gry.

No i jeszcze #!$%@? wiatrak może Ci się trafić, ale spokojnie, po 3 stówki na Ali masz te lepsze wiatraki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
@PanPrezes_PL: nic nie będzie słychać
prosze cie, jak nie wiesz to sie nie wypowiadaj.

@dewey: Jak wygląda sytuacja z brzęczeniem kondensatorów w praktyce?
Zalezy jak trafisz. Jak trafisz dobrze to nic nie bedzie slychac, jak trafisz gorzej, jak ja, to ci bedzie to przeszkadzac podczas grania w gry na PS5 (przy grach z PS4 nie ma wiekszego problemu.
Dzięki za odpowiedzi. No ciekawe, czy faktycznie tak to przeszkadza, pewnie jeszcze zależy od tego, jak ktoś jest wyczulony na takie dźwięki, ale z drugiej strony posiadam XSX i tam faktycznie nic nie słychać..
Dlatego jestem skłonny uwierzyć że ludzie w totalnej ciszy nasł#!$%@?ą i narzekają bez sensu


@utede: Każdy ma inną wrażliwość na takie dźwięki. Jednemu będzie świdrować mózg, a drugi w ogóle tego nie usłyszy. Nie mówiąc już o różnicach w egzemplarzach. Po prostu każdy musi sam zdecydować, czy to mu przeszkadza.
@dewey: mi brzęczą, najbardziej chyba w valhalli, aczkolwiek jest dużo ciszej ogólnie niż z ps4 a co dopiero z ps4 pro, tam to tragedia była z głośnością. O 2 w nocy, 2 metry od konsoli costam słychać ale mi to nie przeszkadzało nigdy. Dla mnie to nadmuchany problem aczkolwiek wierze ze są tacy którym akurat tej dźwięk świdruje w głowie.
@dewey: W już "nextgeniwych" grach słychać delikatnie odgłos podobny do golarki ale to musisz albo podejść do konsoli albo musi być błoga cisza a TV na maksa wyciszony, w normalnych warunkach jakich się gra nie ma to kompletnie żadnego znaczenia
Każdy ma inną wrażliwość na takie dźwięki. Jednemu będzie świdrować mózg, a drugi w ogóle tego nie usłyszy.


@Washi: prawda, ja np. nie słyszę pikania termometru elektronicznego, wszyscy to słyszą, a ja dopiero jak przystawię do samego ucha
@dewey: mam konsolę na podłodze w podobnej odległości co opisujesz - u mnie słychać brzęczenie tylko jak wejdę do menu i wycisza dźwięki gry. Generalnie jeśli chodzi i generowany hałas to po naprawieniu uruchamiającego się napędu jest serio dobrze, znacznie lepiej niż PS4.

Pudła otwierał media expert ale już chyba tego nie robią.
@dewey: niestety zależy jak trafisz, ja miałem 3 konsole wszystkie brzęczały ale tylko jak odpalałem grę na ps5, i brzęczały tak, że przebija to dźwięk z głośników i słychać z odległości 4 m. Jedna trafiła mi się cichsza i ją zostawiłem ale nadal brzęczy.
@dewey: Loteria, ja mam cichy egzemplarz, za to swego czasu w PC miałem mega głośnego radeona, ale co ciekawe brzęczał tylko pod lekkim obciążeniem, zarówno w pulpicie jak i pod pełnym obciążeniem był cichy (poza chłodzeniem)