Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna PS5 i mam pytanie techniczne. Jak wygląda sytuacja z brzęczeniem kondensatorów w praktyce? Czy faktycznie to słychać? Oglądałem rożne testy, ale szczerze mówiąc, to śmiać mi się chciało, jak na każdym z nich przykładali mikrofony do konsoli... Ja będę z niej korzystał jak biały człowiek, będzie stała na podłodze, w odległości około 2,5 m. Czy w takich warunkach rzeczywiście coś słychać?

I jeszcze jedno pytanko. Czytałem, że zdarzały się przypadki gdy zakupiona konsola (np. w Neo Net) przyjeżdżała z zerwanymi plombami na pudle, co niby tłumaczyli koniecznością włożenia gry z zestawu. Miał ktoś takie przygody? PS5 zamierzam kupić w Media Expert.

Dzięki z góry za pomoc.
#playstation #ps5
  • 26
  • Odpowiedz
@mprzemo: no właśnie się zastanawiam jak to będzie, bo sporo się naczytałem, że cwaniaki otwierają pudło (zrywają plomby) żeby dołożyć gry. Co prawda wpisy są sprzed ponad pół roku, ciekawe, czy nadal takie praktyki występują...
  • Odpowiedz
@dewey Teraz już nigdzie nie zrywają plomb. Kupiłem już może z 6 sztuk w różnych sklepach i kiedyś tylko w neonecie tak robili ale wycofali się z tego. Co do cewek to tak jak wszyscy piszą, u niektórych bardziej u niektórych wcale nie słuchać. Ja sam wszystkie konsolę musiałem sprzedać, bo piszczały w grach na PS5. Nawet kupiłem nową rewizję 1116a, bo myślałem, że poprawili to w niej, a piszczała najmocniej ze
  • Odpowiedz
@qwertytbg: w poniedziałek ma przyjść więc zobaczę jak spakowali i jak faktycznie głośne są te cewki. Zakładając, że otacza nas dźwięk z gry (mam 5.1.), a konsola leży kilka metrów dalej, to ciężko mi uwierzyć, że to rzeczywiście tak przeszkadza. W końcu miliony sztuk się sprzedało, a głosy słychać nieliczne, głównie od jutuberów influencerów, no, ale może mają rację i faktycznie będzie mi to przeszkadzać.
  • Odpowiedz
@dewey wiesz to zależy od gry i egzemplarza i jeśli nie grasz cicho w nocy to ten dźwięk nie będzie Ci przeszkadzał. One bardzo głośne nie są ale częstotliwość dźwięku irytuje, a najgorsze jak ma się porównanie do xss lub xsx
  • Odpowiedz
@qwertytbg: mam XSX i faktycznie skubańca nie słychać, w nocy nie gram w ogóle, zawsze na głośnikach 5.1 więc zakładam, że dźwięk z gry powinien wszystko zagłuszyć, ale nie neguję, że SONY dało dupy, muszę się przekonać. Ty testowałeś i robiłeś zwroty? Nie burzyli się w sklepie?
  • Odpowiedz
@dewey nie było sensu się bawić w zwroty, bo nawet otworzona była droższa na Olx o 100 zł niż w sklepie. Na ogół testowałem tylko sama konsolę i nic więcej. Kabli i pada nie ruszałem, więc były jak nowe.
  • Odpowiedz