Wpis z mikrobloga

#offroad #mechanikasamochodowa #samochody #4x4

pytanie do ludzi bardziej ogarniętych niż ja. potrzebuje podwyższyć jeszcze bardziej auto. kia sorento 1 (jc) 3.5l
teraz mam sprężyny z h&r dające lift około 2". ale ze mam opony tez o wiekszym rozmiarze to czasem mi obcieraja o nadkola. jest kilka opcja na wiekszy lift. jedni robia podkladki pod te sprężyny na 3cm przód i 5cm na tył. wtedy auto równo stoi. inni podnoszą całą budę. na zagranicznych forach polecaja przód od toyoty hilux vII. to powinno dać około 3" do 4". pewnie zależy kto mierzy ;p
no i z przodem to niby nie problem ale z tyłem jest. amory zalecane to od trasita i sprężyny od patrola. gdzie problem? taki ze jedni piszą ze ta opcja daje na tył 4cale liftu a inny ze muszą dawać podkładki pod te sprężyny. no i jestem lekko głupi. czy ryzykować i zobaczyć jak to będzie czy może szukać sprężyn do patrola z liftu 2cale?
ImeNs - #offroad #mechanikasamochodowa #samochody #4x4 

pytanie do ludzi bardziej ...

źródło: comment_16322458538mjbBLWiUleJ1OVv6H9qjR.jpg

Pobierz
  • 11
@ImeNs: na podkładkach więcej jak 3-4 cm nie podniesiesz bezpiecznie, bo tak to się zacznie geometria rozjeżdżać
ja u siebie wsadziłem do zupełnie miejskiego autka tj. seata ibizy na tył, dałem bodajże 8 zł za sztukę i już ponad rok będzie jak to jeździ i się trzyma, z przodu mam zawieszenie z wersji z 1.9 tdi, do tego wyższe opony i teraz już nie wadzę o krawężniki na mieście, za to
@ImeNs: zmierzyć sprężyny +2 cale które masz i dołożyć do nich kolejne 2 cale w wytwórni sprężyn. Ja tak robiłem+3.5 w swoim Pajero 2.
Za sprężyny w Fedah Katowice bna grubszym zwoju zapłaciłem 400zl.
Amortyzatory tyl i przód najlepiej zamówić w fabryce GALI w Krośnie, podajesz auto i żądane powiększenie tuby oraz dopłacasz okolo 20% i cyk gotowe. Koszt okolo 200-250zl sztuka (dorabiałem do Parhfindera)

Nie dziekuj i nie drutuj
@anonim1133: ludzie lubią gotowe sety z logo ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
To jeszcze liny syntetyczne do offroad robi Bielska Fabryka Lin za 40% cen chinoli
Polibusze robi olkusy to kazdy wie.
Silniki kompletne remontu za 3-5k robia Mieleckie zaklady napraw silników.
Wyciągarki brobi polski huzar.
Lampy led do offroad robi WAŚ (cud