Wpis z mikrobloga

@Tymariel: no wiec rozwazam juz oplacanie na wlasna reke czegos tylko pytanie na jakie zarobki mozna liczyc i ile sie wydaje na zycie. W necie to mozesz poczytac, ale to tak jakbys o sredniej pensji w pl czytal. Szukam kogos z doswiadczeniem faktycznym, zeby dal znac czy to mozliwe w ogole. Interesowalaby mnie juz raczej emigracja stala a nie na 6 msc.
@ernestochefujara: wszystko zależy od tego, na jak długo chcesz zostać, bo jak na pół roku - rok, to w sumie nie opłaca się całkiem samemu, ale w każdym wypadku opłaca się wynająć pokój u jakiegoś polaka. Opłata mniej więcej taka sama jak za agencyjne (a czasem mniej), no ale w pokoju mieszkasz sam i masz jakąś prywatność.
Na start niestety zawsze się mało dostanie, chyba że naprawdę bardzo dobrze trafisz. Pamiętaj,
@ernestochefujara: ogólnie to jestem bardzo zadowolony, cały czas trafiałem na bardzo spoko ludzi przez co udało się utworzyć całkiem zgraną paczkę znajomych i przyjaciół. Jestem jakoś 9 lat. Minusem dla mnie jest to że cały czas pracuje w firmie, gdzie 80% osób to Polacy (nawet szefostwo), Holendrzy to może 2% a reszta to różne mieszanki, przez co nie jestem w stanie się nauczyć Holenderskiego. Nawet jak chodziłem do szkoły to przez
@Capshov: to prawda, nawet jestem w stanie stwierdzić że w 99% przypadków jest kasting. Ale jeżeli jest się normalnym człowiekiem bez większych nałogów, to zawsze się zgadzają. Aczkolwiek zawsze doradzam żeby popytać się ludzi u siebie w pracy o jakiś pokój, bo zawsze się ktoś znajdzie prędzej czy później
@ernestochefujara: Za 50 EUR na tydzień kupisz bez problemu jedzenie, jeżeli będziesz robił zakupy w Lidlu. Sklepy typu Albert Heijn czy Jumbo są zauważalnie droższe. Warto też polować na produkty, że zbliżającym się terminem, bo są przecenione o jakieś 30 %. A mówiąc o jedzeniu mam na myśli produkty, z których sam coś sobie przyrządzisz. Jeżeli palisz papierosy to miej świadomość, że paka fajek 20 sztuk, kosztuje tutaj przeszło 7 EUR.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ernestochefujara: mieszkanie zupełnie samemu w nl, to bardzo słaba opcja. Szczególnie na początku. Studio/kawalerka to około 1000e miesięcznie oczywiście zależy od regionu. +inne koszty stałe jak ubezpieczenie, paliwo, jedzenie i robi się cienko. A pokoju najlepiej szukaj na grupach na fb