Wpis z mikrobloga

@Lootzek: nie docelowe bo na jakiejś części było widać uklad zbiorników do czego mają być i obecnie zbiorniki z osłonami termicznymi są na lox i ch4
Albo zmienili układ co jest mało prawdopodobne bo zbiorniki występują w dwóch wersjach te o pojemności 1800m3 i 1600m3 albo poprostu napełniają narazie te co mają już zaizolowane perlitem żeby przeprowadzić test cryo b4
@nieMamPomysluNaNazwe3 O, a kojarzysz może kiedy było o tym układzie zbiorników, albo masz pod ręką schemat? Kompletnie to przeoczyłem. Też wątpię czy zmienili układ, tam jest raczej wszystko od dawna zaplanowane.
A jeśli to cryo test, to ciekawe czy mają roboczą możliwość (która zostanie potem fizycznie odcięta z oczywistych względów) przetaczania zawartości gse między sobą do testów azotem?
@nieMamPomysluNaNazwe3 Dzięki Ci o dobry człowieku :). Faktycznie, ciekawe. Może chodzi o częściowe napełnienie by przedmuchać zbiorniki azotem? Albo by zapobiec kondensacji wilgoci na czas oczekiwania (praktyka stosowana choćby w optyce), albo pozbyć się powietrza z niego przed docelowym zatankowaniem.
@nieMamPomysluNaNazwe3 Ech, kocioł mam ostatnio, a jak kiedyś pisałem: zostawić ich w tym Starbase na kilka dni bez stałej obserwacji i już człowiek nie wie co się dzieje ;). Hmmm, czyli jak rozumiem, prócz testu B4 chcą w takim razie przeprowadzić też próbę instalacji przesyłajacej do Launch Mount/wieży? Bo do cryo testu B3 "gieeseki" nie były potrzebne.
@nieMamPomysluNaNazwe3 Elon Standard Time ;) I tak zasuwają jak poparzeni.
Momentami odnoszę wrażenie że z braku konkurencji, zaczął się ścigać sam ze sobą, stąd takie czasem absurdalne terminy (acz ze stackiem na 5 sierpnia się wyrobili). Najważniejsze żeby nie odbywało się to kosztem staranności i bezpieczeństwa.
@nieMamPomysluNaNazwe3 Bardziej miałem na myśli skompletowanie infrastruktury naziemnej, zresztą Elon w wywiadzie z Timem sam mówił że konstruowanie rakiet to pikuś w porównaniu do projektu i zbudowania Starbase ;).
Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.