Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 266
Wczoraj 19 września 2021 roku.

Przyjeżdżam pociągiem do stacji w mieście wojewódzkim, przechodzę skład, sprawdzam czy wszyscy wysiedli, czy nikt nie zostawił rzeczy i bagażu itd. W międzyczasie wchodzi ekipa sprzątająca, bo ten sam pociąg wraca za półtorej godziny.

Pociąg zostaje przy peronie, bo nie ma potrzeby go ciągnąć na tory odstawcze, drobne naprawy są robione na miejscu i jest sprzątany.

Zostaje godzina do odjazdu, ja wychodzę z pociągu (drzwi pozostają zablokowane bo wciąż sprząta ekipa w środku) żeby zanieść dokumentację do Dyspozytora. Na peronie mijam się z grupą babć oraz dziadków którzy już stoją i czekają na odjazd - który ma być za godzinę xD oczywiście jestem zaczepiony przez babcie:

NO JAK TAK MOŻNA LUDZI NA PERONIE TRZYMAĆ NIECH PAN OTWORZY DRZWI

- Proszę pani, pociąg jest sprzątany, w środku pracuje serwis, poza tym jest jeszcze godzina do odjazdu, na pół godziny przed odjazdem otworzymy drzwi i będzie można wejść.

TO JAK TO TAK MOŻNA?

- Na pół godziny przed odjazdem otworzymy drzwi, teraz tam pracują ludzie i przygotowujemy pociąg.

A CO MNIE TO OBCHODZI NIECH WYJDĄ BO NIE BĘDZIEMY TUTAJ CZEKAĆ

- A chciałaby pani jechać w brudnym i nieposprzątanym pociągu?

TO NIECH POSPRZĄTAJĄ SZYBCIEJ

- Ekipa dopiero weszła, mają osiem wagonów do posprzątania i trochę to musi potrwać, za 20 minut otworzymy drzwi i będą mogli państwo wejść.

NO TO JEST FARSA JAKAŚ ŻEBY LUDZI NA MROZIE TRZYMAĆ

/na mrozie/
/przypominam mamy wrzesień/
xD

- Proszę pani, na pociąg mogą państwo oczekiwać na dworcu w poczekalni, drzwi otworzymy na pół godziny wcześniej.

TO JEST JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE TYLE CZEKAĆ

¯\_(ツ)_/¯

A na zdjęciu: kolorowa wiata stacji Gorzów Wielkopolski.

#pkp #kolej #pociagi #pracbaza #heheszki #starebaby

#dziendobrypoproszebilet
Pobierz g.....i - Wczoraj 19 września 2021 roku. 

Przyjeżdżam pociągiem do stacji w mieście ...
źródło: comment_1632141673PcLfNtxw8yrA1muhlHRtHX.jpg
  • 33
@gumpa_bobi: To w takim razie wyjaśnij mi sytuację, w której się ostatnio znalazłem. Miałem wykupiony bilet na konkretne miejsce w konkretnym wagonie. Wagon miał być bezprzedziałowy, a okazało się, że przyjechał przedziałowy i to spowodowało, ze moje miejsce nr 68 w tym wagonie nie istniało ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo przedziały były 6-osobowe, więc numerki kończyły się na 66. Usiadłem sobie po prostu na pierwszym wolnym. Na
bardzo lubię prowadzić ciekawe rozmowy z pasażerami, tłumaczyć zawiłości działania kolei i rozwiewać wątpliwości


@gumpa_bobi: Ok, to wpadnij do mnie, ja ściągnę jednego mojego kolegę, który jest mistrzem narzekania, żeby ci zadał pytanie, dlaczego pkp to taki chlew obsrany gównem.
@OrzechowyDzem: a obsługa klienta przekazuje dalej np. do ludzi takich ja i dostaje SMS typu:

Brak internetu pilne pan pracuje zdalnie zdenerwowany #!$%@? itp. itd. i musze dzwonić do takiego delikwenta, kiedy można podjechać zdiagnozować usterke, znaleźć w GPS jego dom na #!$%@?, przed wejściem upewnić się że żaden pies mnie nie zje, potem wysłuchać jego żali ale satysfakcjia przychodzi kiedy klient sobie wyłączył urządzenie z prądu i wtedy wystawiam fakturę