Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 266
Wczoraj 19 września 2021 roku.

Przyjeżdżam pociągiem do stacji w mieście wojewódzkim, przechodzę skład, sprawdzam czy wszyscy wysiedli, czy nikt nie zostawił rzeczy i bagażu itd. W międzyczasie wchodzi ekipa sprzątająca, bo ten sam pociąg wraca za półtorej godziny.

Pociąg zostaje przy peronie, bo nie ma potrzeby go ciągnąć na tory odstawcze, drobne naprawy są robione na miejscu i jest sprzątany.

Zostaje godzina do odjazdu, ja wychodzę z pociągu (drzwi pozostają zablokowane bo wciąż sprząta ekipa w środku) żeby zanieść dokumentację do Dyspozytora. Na peronie mijam się z grupą babć oraz dziadków którzy już stoją i czekają na odjazd - który ma być za godzinę xD oczywiście jestem zaczepiony przez babcie:

NO JAK TAK MOŻNA LUDZI NA PERONIE TRZYMAĆ NIECH PAN OTWORZY DRZWI

- Proszę pani, pociąg jest sprzątany, w środku pracuje serwis, poza tym jest jeszcze godzina do odjazdu, na pół godziny przed odjazdem otworzymy drzwi i będzie można wejść.

TO JAK TO TAK MOŻNA?

- Na pół godziny przed odjazdem otworzymy drzwi, teraz tam pracują ludzie i przygotowujemy pociąg.

A CO MNIE TO OBCHODZI NIECH WYJDĄ BO NIE BĘDZIEMY TUTAJ CZEKAĆ

- A chciałaby pani jechać w brudnym i nieposprzątanym pociągu?

TO NIECH POSPRZĄTAJĄ SZYBCIEJ

- Ekipa dopiero weszła, mają osiem wagonów do posprzątania i trochę to musi potrwać, za 20 minut otworzymy drzwi i będą mogli państwo wejść.

NO TO JEST FARSA JAKAŚ ŻEBY LUDZI NA MROZIE TRZYMAĆ

/na mrozie/
/przypominam mamy wrzesień/
xD

- Proszę pani, na pociąg mogą państwo oczekiwać na dworcu w poczekalni, drzwi otworzymy na pół godziny wcześniej.

TO JEST JAKIEŚ NIEPOROZUMIENIE TYLE CZEKAĆ

¯\_(ツ)_/¯

A na zdjęciu: kolorowa wiata stacji Gorzów Wielkopolski.

#pkp #kolej #pociagi #pracbaza #heheszki #starebaby

#dziendobrypoproszebilet
Pobierz
źródło: comment_1632141673PcLfNtxw8yrA1muhlHRtHX.jpg
  • 33
@gumpa_bobi: No takie są dziady, cóż poradzić, ale przy

drobne naprawy są robione na miejscu

zgniłem xD
Ja wiem że pekape to techniczne zapóźnienie (ie. przerwa w produkcyjnym serwisie pół godziny codziennie, jakiś bajzel w miejscach i te numery peronów xD) i często mentalne zapóźnienie, ale żeby te wagony się waliły po jednym kursie? xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DyG121: przede wszystkim odpowiedź taka odbiegała by od standardów obsługi klienta które stosujemy.

Ponadto nie była by to odpowiedź na pytanie. Pani spytała "dlaczego nie otwieracie?" Ja odpowiadam zgodnie z prawdą: trwają prace w środku.
@gumpa_bobi: może się czepiam, bo nie o to chodzi we wpisie, ale we wrześniu tez bywa zimno i faktycznie można zmarznąć, tym bardziej, że ludzie jeszcze nie myślą o ubieraniu czapek i szalików... Dzis nad ranem temperatury spadły do około 3-5 stopni w niektórych miejscach. No ale op myśli, że skoro jest jeszcze kalendarzowe lato, to musi być ciepło
ludzie jeszcze nie myślą o ubieraniu czapek i szalików... Dzis nad ranem temperatury spadły do około 3-5 stopni w niektórych miejscach. No ale op myśli, że skoro jest jeszcze kalendarzowe lato, to musi być ciepło


@Mia900: A to OPa, mój czy twój problem? xD Niech wpiszą kuźwa do gugla "pogoda #!$%@?ów" i zabiorą ze sobą tą czapkę i szalik jak widzą 5 stopni z rana. Idiota nie myśli to idiota będzie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Mia900: kolej nie zostawia pasażera "na mrozie" bez niczego. Dworzec wojewódzki, są poczekalnie, można na pociąg oczekiwać w cieple, są kawiarnie i sklepy na dworcu więc można coś kupić ciepłego do picia. Wczoraj na tym dworcu było 22 stopnie więc znośnie. Naprawdę nie wiem dlaczego ludzie czekają na godzinę wcześniej na peronie ¯_(ツ)_/¯

Pociąg nie był nawet ogłaszany przez komunikaty, te pojawiły się już po otwarciu drzwi.

Nie nie-wpuszczamy ludzi ze
@gumpa_bobi: zobaczyłem miniaturę zdjęcia i od razu poznałem miasto ;)
Dalej tam jest wszystko w budowie? Ostatni raz na dworcu w GW byłem ze 3 lata temu. Fajnie ze zostawili klimat kolorowej wiaty.