Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś lubi motywy podróży w czasie i opowieści wojenne, a zwłaszcza jest ciekaw jak wyglądałaby walka współczesnych polskich żołnierzy z ich nowoczesnym uzbrojeniem, wyszkoleniem i środkami łączności z żołnierzami niemieckimi z 1939 roku podczas września 1939, to właśnie jest książka w temacie :) Fajne czytadło do poduszki i na jesienne dni, właśnie skończyłem czytać. Dobrze, że ponoć jest kontynuacja przygód żołnierzy cofniętego w czasie batalionu NATO.
( ʖ̯)
#ksiazki #marcinciszewski #www1939compl #sciencefiction #podrozewczasie
Squatlifter - Jeśli ktoś lubi motywy podróży w czasie i opowieści wojenne, a zwłaszcz...

źródło: comment_1632007134vhb70PXTu4xxWFQ2JmFkz2.jpg

Pobierz
  • 10
@Mortadelajestkluczem: Takich powieści nie czyta się dla stylu ani uniesień literackich, ale nie jest to też jakaś grafomania. Całkiem poprawnie napisane z dokładnymi opisami uzbrojenia i scen walk z Niemcami którzy zostają zaskoczeni podczas inwazji na Polskę nagłym pojawieniem się na swoich tyłach dziwnego polskiego batalionu z nieznanym uzbrojeniem. Miałem dreszcze radochy z powodu takiej treści, ale na pewno nie z powodów literackich. Do opisowego barwnego pióra i warsztatu Stephena Kinga
@matluck widziałem zajawkę :) byłby z całej tej serii powieści Ciszewskiego kapitalny film lub serial, bo potencjał ma to gigantyczny. Byle tylko dofinansować produkcję solidnie i z rozmachem kręcić sceny batalistyczne. Samo powstanie warszawskie, a przedtem w getcie pokazane alternatywnie już by sensację wzbudzało wśród widzów. Choć pewnie baliby się inwestorzy kontrowersji itp.