Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #pracait #korposwiat #programista15k #warszawa

Czy wywyższanie się osób pracujących w IT to jest jakiś standard? Jest to moja pierwsza praca, na razie pracuje zdalnie i na jakichś pogadankach czasami wlatują tematy ludzi, którzy wykonują prostsze zawody typu mechanik, kasjer, budowlaniec itd i czuć w trakcie tych rozmów od niektórych osób taką pogardę i wyższość. Jakby ok, jesteśmy zajebiści, bo pracujemy w biurze i zgarniamy gruby hajs, bo umiemy w komputery, ale dlaczego tak cisnąć po innych ludziach. Nie wiem czy to kwestia tego, że mam taki zespół czy o co chodzi - i nie powiem, trochę mi się zrobiło przykro jak tego słuchałem, bo z mojej rodziny tylko ja tak naprawdę "będę wykształcony", a nie po zawodówce czy coś.

Przez takie coś zupełnie odeszła mi ochota na poznanie tych ludzi bardziej, bo czuje się jedynie dobrze utrzymując kontakt profesjonalny w 100% związany z pracą bez jakichś nawet pogadanek na tematy około życiowe, bo czuje, że za swój mindset byłbym zjedzony w zespole chociaż może niesłusznie. W sumie mam wrażenie, że to chyba niestety dosyć częste, bo nawet na studiach takie rzeczy się zdarzały i sam nie wiem czy to przez słabe kształcenie humanistyczne w trakcie studiów czy przed nimi i skupienie się tylko na kwestiach technicznych czy może to, że dużo ludzi w tym zawodzie ma jakieś braki w empatii. Jak myślicie?

PS: żeby nie było, wiem, że na pewno nie wszyscy ludzie w IT tacy są, bo mam parę osób w zespole, które są w porządku, ale to jest mniejszość - przynajmniej u mnie, chce się po prostu rozeznać jak to u was wygląda/wyglądało.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61430976942c94000b1dcc6b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 56
  • Odpowiedz
Ale typowe IT korposzczury wcale tak dobrze nie zarabiają.


@AnonimoweMirkoWyznania: Duża część zarabia lepiej niż 95% Polaków. Nie wiem w jakiej bańce trzeba żyć, jak bardzo trzeba odlecieć żeby pisać takie rzeczy.

pewnie jeszcze wszystko napędza narzekanie osób wokół, że oni też by tak chcieli ale mają jakąś wymówke i ta osoba wie że to tylko głupie wymówki, więc czuje sie super produktywna i w ogóle idąca w strone sukcesu,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jedyne z czym się spotkałem to śmieszki w stylu "napisaliby hello worlda to zobaczyliby czym jest prawdziwa praca" ale to parodia tekstów w stylu "wstawali by do januszexu na 5 rano to zobaczyliby jak wygląda prawdziwe życie", żadne wywyższanie.
  • Odpowiedz
Czyli jest to trochę uzasadnione, ale przydałoby się trochę pokory.


@Mitur: A ze strony otoczenia przydałoby się trochę uznania. Kiedy osiągniesz coś dzięki ciężkiej pracy i poświęceniom to w naszym społeczeństwie na ciebie za to naplują, powiedzą że miałeś szczęście, "udało ci się", "ja też bym tak mógł gdybym chciał / skończył te same studia co ty" a kiedy zacznie cię to irytować to powiedzą że się wywyższasz, uderzyła ci
  • Odpowiedz
@kerdian: @ToksycznySocjopata: No nie wiem, pracuję w doradztwie biznesowym gdzie trzeba być na prawdę mądrym i sprytnym i nigdy nie spotykałem się z wywyższaniem, wręcz sprzątaczka jest traktowana na równi, często ktoś do nich zarzuci small talkiem, a jak wiadomo w potencjale intelektualnym jest przepaść
  • Odpowiedz
A ze strony otoczenia przydałoby się trochę uznania.


@Monke: Jak się jest w takim toksycznym otoczeniu to niestety trzeba się od niego odciąć i zamiast spędzania z nimi czasu przejść na suche "cześć". Trudne, ale chyba innej metody nie ma.

@ruhenbauer: To jest tak zwane dobre wychowanie. Jak ktoś jest chamski i źle wychowany to taki jest i się raczej nie zmienia chyba że kopnie w tyłek życie
  • Odpowiedz
@Mitur: Ale problem w tym że to "toksyczne otoczenie" to jest polskie społeczeństwo xD No i jak się trzymasz tylko z ludźmi ze swojej branży albo na podobnym poziomie finansowym to wiesz, wtedy już ani trochę nie masz tej "pokory" tylko wyraźnie już gardzisz biedotą. Sodówa uderzyła, wydaje ci się że jesteś lepszy bo ci się udało wstrzelić w dobrze płatny zawód.
  • Odpowiedz
kwestia wychowania w Polsce. Od małego słucha się, że trzeba się uczyć, bo inaczej skończy się jak kasjerka, będzie się zamiatało ulice albo kopało rowy.


@kochin: Nie sprowadzaj swojej sytuacji do wychowania w Polsce. Mi nikt takich bredni nie mówił, ja moim dzieciom też nigdy czegoś takiego nie powiedziałem. Od małego uczę ich szacunku, tak jak i mnie nauczyli rodzice. Nie wyobrażam sobie straszyć dziecka zostaniem kasjerką w przyszłości (
  • Odpowiedz
Tom: Pracuję w IT 16 lat, poznałem dobrze kilkudziesięciu informatyków (oraz grubo ponad 2000 osób z przeróżnych innych działów, z wielu firm, w których pracowałem) i muszę przyznać, że to co piszesz to bzdury. Wywyższanie się to cecha charakteru niezależna od działu w którym się pracuje. Zawsze gdzieś się trafi osoba przemądrzała, niemiła i mało pomocna.
Jeśli chodzi o IT to jak na ten duży przedział czasu i na tę dużą
  • Odpowiedz
Poznałem trochę ludzi z IT. Jak ktoś wcześniej wspomniał wywyższają sięludzie o słabej psychice, niedowartościowani, to dla nich sposób żeby właśnie się dowartościować. Dość często ludzie z IT to jakieś piwniczaki których w szkole męczono, wyszli z tego ale nadal czują potrzebe zeby sie dowartościować. Nie poweidziałbym żebym zauważył to u wielu osób.
  • Odpowiedz