Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #pracait #korposwiat #programista15k #warszawa

Czy wywyższanie się osób pracujących w IT to jest jakiś standard? Jest to moja pierwsza praca, na razie pracuje zdalnie i na jakichś pogadankach czasami wlatują tematy ludzi, którzy wykonują prostsze zawody typu mechanik, kasjer, budowlaniec itd i czuć w trakcie tych rozmów od niektórych osób taką pogardę i wyższość. Jakby ok, jesteśmy zajebiści, bo pracujemy w biurze i zgarniamy gruby hajs, bo umiemy w komputery, ale dlaczego tak cisnąć po innych ludziach. Nie wiem czy to kwestia tego, że mam taki zespół czy o co chodzi - i nie powiem, trochę mi się zrobiło przykro jak tego słuchałem, bo z mojej rodziny tylko ja tak naprawdę "będę wykształcony", a nie po zawodówce czy coś.

Przez takie coś zupełnie odeszła mi ochota na poznanie tych ludzi bardziej, bo czuje się jedynie dobrze utrzymując kontakt profesjonalny w 100% związany z pracą bez jakichś nawet pogadanek na tematy około życiowe, bo czuje, że za swój mindset byłbym zjedzony w zespole chociaż może niesłusznie. W sumie mam wrażenie, że to chyba niestety dosyć częste, bo nawet na studiach takie rzeczy się zdarzały i sam nie wiem czy to przez słabe kształcenie humanistyczne w trakcie studiów czy przed nimi i skupienie się tylko na kwestiach technicznych czy może to, że dużo ludzi w tym zawodzie ma jakieś braki w empatii. Jak myślicie?

PS: żeby nie było, wiem, że na pewno nie wszyscy ludzie w IT tacy są, bo mam parę osób w zespole, które są w porządku, ale to jest mniejszość - przynajmniej u mnie, chce się po prostu rozeznać jak to u was wygląda/wyglądało.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61430976942c94000b1dcc6b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 56
  • Odpowiedz
bo nawet na studiach takie rzeczy się zdarzały i sam nie wiem czy to przez słabe kształcenie humanistyczne w trakcie studiów czy przed nimi i skupienie się tylko na kwestiach technicznych czy może to, że dużo ludzi w tym zawodzie ma jakieś braki w empatii. Jak myślicie?


@AnonimoweMirkoWyznania: Studnenciaki po prostu jeszcze myślą, że są przezajebiści i za sam dyplom cały świat będzie im robił loda. Życie ich jeszcze nie wytłumaczyło
  • Odpowiedz
pogadankach czasami wlatują tematy ludzi, którzy wykonują prostsze zawody typu mechanik, kasjer, budowlaniec itd i czuć w trakcie tych rozmów od niektórych osób taką pogardę i wyższość. Jakby ok, jesteśmy zajebiści, bo pracujemy w biurze i zgarniamy gruby hajs,


@AnonimoweMirkoWyznania: takie zachowanie jest typowe też u osób wykonujących "prostsze" prace. To nie IT, wykształcenie, umiejętności są skutkiem takich zachowań.

Tak czy inaczej, szanujmy się wszyscy. Raczej osoba prawdziwie pewna siebie i
  • Odpowiedz
WybitnyGórnik: > Czy wywyższanie się osób pracujących w IT to jest jakiś standard?

PS: żeby nie było, wiem, że na pewno nie wszyscy ludzie w IT tacy są, bo mam parę osób w zespole, które są w porządku, ale to jest mniejszość - przynajmniej u mnie, chce się po prostu rozeznać jak to u was wygląda/wyglądało.


@OP: Z burakami pracujesz a nie standard. U mnie ludzie wychodzą z założenia, że
  • Odpowiedz
MagicznaFeministka: Takich ludzi w mojej 8 letniej karierze spotkalem tylko w supporcie i helpdesku (nie moja firma, znajomi znajomych).
Prawda jest taka, ze bycie w IT to nie jest zadne "wyksztalcenie", wiekszosc ludzi nie ma inzyneira, a ich wiedza ogolna i praktyczna oscyluje w okolo 0.
Po drugie zarabianie nawet 20k to nie sa zadne duze pienaidze. To nie sa kwoty ktore starczaja na inwestycje, wczesniejsza emeryture czy nowe auta z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: powiem tak. W normalnym życiu nie, na wykopie to standard: jestem utalentowanym informatykiem, kuhrwa śmieciu. Potrafię skleić z gotowych bibliotek 858 program, co zapisze do bazy danych to co wpiszesz w przeglądarce. Jak ty lepileś babki z piasku to ja już liczyłem do 8 w systemie binarnym.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zmień firmę. To oznaką, że pracujesz z ludźmi poniżej średniej intelektualnej w IT. Słabo się będziesz rozwijał w taki środowisku. Niby to nie związane bo może mają wysokie skille techniczne ale wg mnie takie rozmowy są dobrym proxy na poziom zespołu jako ogółu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: znam trochę osób z IT i nigdy się z czymś takim nie spotkałam, więc raczej masz po prostu pecha. Wręcz przeciwnie wielu z nich zdaje sobie sprawę, że mają szczęście, że ich zawód jest tak dobrze płatny, a jednocześnie pamiętają studenckie czasy gdzie się nie miało hajsu na nic, więc starają się np. zostawić wysoki napiwek. Jak bym miała szukać kogoś kto się wyśmiewa i krytykuje innych to częściej janusze
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: witaj, właśnie odkryles że świat nie wygląda jak w grach RPG gdzie jest dobre i zle zakończenie;) Polacy maja w pogardzie te prace skoro we wszystkich marketach naokoło pracują Ukrainki a nowe bloki buduja też koledzy zza wschodniej granicy. Ludzie z niższego pułapu nie będą szanować ciebie (hehe, poklika w komputer i tyle zarabia) ale wymagają szacunku do siebie. Wszyscy ludzie są równi to ładny slogan ale w praktyce znajdują
  • Odpowiedz