Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro: czytałem tę książkę i powiem tyle: Komorowski nie pozwał Sumlińskiego o zniesławienie, więc chyba jednak prawda. Wnioski zostawiłem szanownemu gronu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zlpnc: wiem, że intelektualnie jest to dla ciebie nie do przeskoczenia, ale to minister zdrowia odpowiada za stan ochrony zdrowia.

@BratJuzew: jest bohaterem według neuropisu, to wystarczy. To człowiek, który ma na rękach krew dziesiątek tysięcy osób, a kolejne zgony, związane np. z chorobami onkologicznymi, dopiero zaczną podbijać statystyki.
Ochrona zdrowia jeszcze nigdy nie była w tak złym stanie. Nikomu nie życzę jakiejkolwiek choroby.
@waro: Śmieszy co najwyżej świadomość, jak łatwo ludźmi manipulować i jak łatwo odwrócić uwagę. W tej książce suche fakty (nazwy spółek, konkretne transakcje, konkretne umowy podpisane np. w imieniu WAT'u) przeplatają się z fabularyzowaną historią jak to Sumliński zdobywał dowody, czy jak go prześladowano/zastraszano. I to fragmenty o perypetiach autora są zaczerpnięte z kryminałów (bez tych wstawek, ciężko by się czytało). Fakt, że jest słabym pisarzem, nie dyskwalifikuje go jako śledczego.
@waro: No to jest ten dramat, ze za inteligencja i bystrością umysłu nie idzie jakość osadu. Stad taka popularność krula czy brauna, którym inteligencji odmówić nie można, jednak sprawność osadu pozostawi wiele do życzenia - niestety dla wielu oba te elementy są równoznaczne
No ale wyrok zapadł i już zawsze będzie wyśmiewany jako plagiator kryminałów.


@Fueryon: dokładnie tak. Jego wiarygodność jest zerowa. Robić o kimś ważnym książkę, przedstawiać ją jako "wstrząsającą prawdę" i sprzedawać jako efekty dziennikarskiego śledztwa.

A potem okazuje się, że to dziennikarstwo śledcze długimi fragmentami jest wręcz słowo w słowo zerżnięte ze szwedzkich kryminałów.

Totalna kompromitacja dla autora. I śmiechu warte, że po tym wszystkim ktoś Sumlińskiegi może w ogóle jeszcze
@Deska_o0 Za czasów wolnej elekcji przybywali królowie i książęta z innych krajów, niekoniecznie przyjaznych i też za dużo z Polską wspólnego nie mieli :)
tak to jest jak się przebywa wśród konserwatystów myślących tak jak 70-80 letnie dziadki, zaczynasz myśleć i wyglądać jak oni


@niochland: Może wiek się przejmuje razem z nasieniem? xD
@Deska_o0 We własnym kraju czy przez wrogie kraje, z którymi Polska nie miała stosunków dyplomatycznych? Bo jak to drugie to każdy król, którego obce mocarstwo chciało zabić.
I coś mi się widzi ze z Cesarstwem Rzymskim a tym bardziej namiestnikiem Judei takich stosunków nie było. Więc wyrok wydany na Jezusa nie był wiążący w... No wlasnie, w Turbolechii?
@Gargris: #!$%@?, przecież na wykopie co chwila elyta internetu życzy śmierci niektórym politykom, a tu nagle wielkie oburzenie xD No ale standardowo jak na ten portal widzę, że przypisałeś mi słowa, których nie wypowiedziałem, więc nie wiem kto tu jest koczkodanem.