Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stackhouse: zależy co chcesz robić, ale prawdopodobnie kotlin będzie lepszym wyborem - wsparcie springa, całe mobile, łatwo się integruje z Java (a w niedalekiej przyszłości może wreszcie z js)
zależy co chcesz robić, ale prawdopodobnie kotlin będzie lepszym wyborem - wsparcie springa, całe mobile, łatwo się integruje z Java (a w niedalekiej przyszłości może wreszcie z js)


@powaznyczlowiek: totalnie wszystko co tutaj wymieniłeś jest do ogarnięcia w Scali.

scala-js, native-scala, z fajnych frameworków to ogarnij sobie ZIO

@stackhouse: W scali tak naprawdę problematyczne to jest robienie czegokolwiek na androida.
Jeżeli natomiast chcesz w przyszłości ogarniać Big Data to polecam
oczywiście że jest do ogarnięcia w scali, jest też do ogarnięcia w dowolnym innym w miarę popularnym języku - czasem trzeba zrobić trzy fikołki zamiast dwóch i pewnie nawet w bashu byś to napisał xD


@powaznyczlowiek: torche uprościłem chodziło mi o integrację JS i Java. Tak jak napisałem mobile praktycznie nie istnieje.
@inny_89: Dobre fikołki robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodaj teraz wyniki Kotlina do Javy i wtedy rób porównanie. Bo jeśli ktoś szuka w internecie "jak zrobić X" to nawet pisząc w Kotlinie będzie szukać dla Javy, bo wyników więcej, a kod będzie wyglądać praktycznie tak samo. Zresztą przejście Kotlin <-> Java można zrobić z marszu, stąd też tak jak pisałem, dużo szersze możliwości zatrudnienia jeśli ktoś umie
@inny_89: Dobre fikołki robisz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dodaj teraz wyniki Kotlina do Javy i wtedy rób porównanie. Bo jeśli ktoś szuka w internecie "jak zrobić X" to nawet pisząc w Kotlinie będzie szukać dla Javy, bo wyników więcej, a kod będzie wyglądać praktycznie tak samo. Zresztą przejście Kotlin <-> Java można zrobić z marszu, stąd też tak jak pisałem, dużo szersze możliwości zatrudnienia jeśli ktoś umie
@stackhouse: Pytanie o #scala na wykopie zawsze kończy się tak samo, 98 komentarzy od ludzi którzy w życiu tego języka nie użyli na produkcji i może z 2 sensowne.

Mógłbym Ci powiedzieć że Scala lepsza (w końcu w niej pisze od prawie zawsze) ale to tez do niczego nie prowadzi. Kotlin będzie blisko Javy i jest mniej straszny dla firm + jedyny wybor dla mobile. Scala jest ciekawsza, "potężniejsza" (ma wiecej
@Krever: ogólnie się zgadzam, co do tej big daty to miałbym pewne zastrzeżenia :) można pisać w "Scali" i Scali. ta używana w big data to często Java bez przecinków. przynajmniej takie są moje doświadczenia - nie uświadczysz tam za często potęgi tego języka wynikającej z połączenia światów OO i FP.
@stackhouse: zdecydowanie kotlin, mniejszy bajzer a ma wszystko co przydatne do typowego klepania kodu a i bardziej zaawansowanych rzeczy jak próby bycia gc-less bez martwienia sie o setki ukrytych przez kompilator krzaczków - dalej są, ale mniej.
No i nie ma większego problemu z mieszaniem języków, można sobie pisać w kotlinie a testy nawet i w groovy i śmigens. A jak brakuje source i dobrej dokumentacji od jakiejś biblioteki to można
Scala jest ciekawsza, "potężniejsza"

@Krever: regexp też jest potężny, tylko jak już raz napiszesz potężnego regexpa to nikt inny go nie przeczyta. Więc nie ma co przesadzać z cukrzeniem po kodzie gdzie można napisać to tak że 4 latek przeczyta i zmieni co trzeba. A język nie powinien być "ciekawszy" tylko prosty i spełniać swoje zadanie, to nie zabawka tylko narzędzie.
Scala jest ciekawsza, "potężniejsza"

@Krever: regexp też jest potężny, tylko jak już raz napiszesz potężnego regexpa to nikt inny go nie przeczyta. Więc nie ma co przesadzać z cukrzeniem po kodzie gdzie można napisać to tak że 4 latek przeczyta i zmieni co trzeba. A język nie powinien być "ciekawszy" tylko prosty i spełniać swoje zadanie, to nie zabawka tylko narzędzie.


@GotoFinal: Mega to ująłeś, zdanie ponadczasowe w branży IT,