Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stackhouse: java (serio, nadrobiła sporo dystansu do alternatyw chociaż pewnych rzeczy prawdopodobnie nigdy nie nadrobi jak choćby pozbycie się nulla)/kotlin.
Scala jest IMO mniej ergonomiczna pod pewnymi kwestiami, gorsze zarządzanie zależnościami, momentami dobijający czas kompilacji, implicity (jak skopiujesz fragmemt javy/kotlina to na 90% IDE dorzuci dobre importy, ze scala jak nie wiesz jakich implicitów potrzebujesz to może być ciężko się dowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)), taka sobie
@GotoFinal: @jaca_66:

Może dlatego nie próbowałem mówić co jest lepsze tylko pozostawiłem decyzję OPowi? Przestałem bawić się we flame-wary językowe dobrych kilka lat temu.

regexp też jest potężny, tylko jak już raz napiszesz potężnego regexpa to nikt inny go nie przeczyta.


No i? Nadal ma swoje zastosowania.

Więc nie ma co przesadzać z cukrzeniem po kodzie gdzie można napisać to tak że 4 latek przeczyta i zmieni co trzeba.


Kwestia
@Krever: połowe tych punktów to sobie dopowiedziałes sam... a nie z tego co ja napisałem.

Wiec zaczynajac od twoich dziwnych pomysłów:

No i? Nadal ma swoje zastosowania.

Nie powiedziałem że nie ma, ale nie używasz cały czas np do parsowania wszystkich danych/kodu/itd.

Może za kilka lat zrozumiesz że języki tak jak narzędzia dobiera się pod odpowiedni kontekst.

Nawet nie wiem co odpisac na ten atak. Przecież to dokładnie to samo co
@stackhouse: @GotoFinal Tylko Java bo najmniej zaśmiecona. Ciekawe co kotlin zrobi z całym tym syfem jaka data classy, async await jak wjeda wirtualne wątki i Valhalla XD. Już teraz jest problem z recordami z Javy 16 a tym co jest w kotlinie (recordy sa zoptymalizowane w jvm a data class z kotlina to syntax sugar). Za jakiś czas kotlin to będzie tylko i wyłącznie Android i nic więcej, zresztą teraz już