Wpis z mikrobloga

#praca #czestochowa #zenada Nie wiem czy śmiać się czy płakać, aktualnie jestem wściekła. Wysłałam CV do firmy zajmującej się branżą I.T. Płaca zachęcająca, ja miałabym zasilić kadry. No i okej, dostaję maila od rekrutera że mimo moich kompetencji których są pod wrażeniem, niestety nie mogą zaprosić mnie na następny etap rekrutacji. Odpisałam bardzo kulturalnie i miło czy mogłabym dowiedzieć się jakich warunków nie spełniam, by znać na przyszłość oczekiwania potencjalnych pracodawców. Dostaję odpowiedź po minucie że wg. CV mieszkam we Wrocławiu i to jedyny dyskwalifikujący mnie powód. Odpisałam że bardzo przepraszam za nieaktualne dane w tym temacie, ale mieszkam teraz w okolicach Częstochowy, na co dostaję link do kalendarza by zaklepać termin rozmowy przez skejpa. Szef Jakiś Tam akceptuje zaproponowaną przeze mnie datę, jestem przeszczęśliwa bo akurat oferta jak i praca wydają mi się fajne i już naiwnie zaczynam wierzyć że coś mi się zaczyna udawać w życiu. No i dziś dostaję maila, spotkanie on-line odwołane. Powód? Szef Jakiś Tam przejrzał CV i mieszkam we Wrocławiu. Serio? Może to i lepiej, skoro tak zajebiście idzie im przekazywanie danych.
  • 16
niepoważna firma, daj sobie spokój xD Nie wiem czy chciałbym w takiej pracować, tym bardziej jako I.T masz pole do popisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zlotopotoczanin: ale ja właśnie mam miejsce zamieszkania Wrocław w cvo które przyczepił się rekruter, wyjaśniłam mu że mieszkam teraz blisko Czewy więc udostępnił mi kalendarz online, gdzie miałam zaklepać rozmowę z jego szefem. A szef odwołał spotkanie (mimo że najpierw przyklepał dwa dni temu) bo teraz dopiero patrzy na CV a tam Wrocław. Nie wiem, ja bym zapytała w trakcie rozmowy o taką rzeczy, albo dopytała w mailu zamiast całkiem odwoływać.
@Ewik456780: Współczuję sytuacji. Tym bardziej jeśli wiązałaś z tą firmą duże nadzieje. I racja - firma mogła dopytać, ale do CV też trzeba się trochę bardziej przyłożyć i parę razy przeczytać zanim się wyśle. CV musi odzwierciedlać stan jak najbardziej aktualny. Jak oni się nagle dowiadują, że adres z CV nieaktualny to sobie swoje na pewno pomyśleli. Może nagle by wyszło, że umiejętności też już nieaktualne? Oczywiście tutaj przesadzam. Inna możliwość