Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciekawy wpis o nieumiejetnosci gotowania przez rozowe

Przeczytalem wszystkie komentarze i jaki rynsztok sie wylewa na osoby ktore nie potrafia (lub nie chca) gotowac. Ale czy Wy rozumiecie ze jest cos takiego jak podzial obowiazkow w zwiazku lbu w rodzinie? Wezmy np mnie (ale tez obojetnie jakiego mojego kolege)

Ja gotuje bo lubie spedzac czas w kuchni i robic dobre zdrowe rzeczy. Moja rozowa natomiast nie cierpi kurzu i brudu na podlodze przez co ona odkurza i przeciera kurze. Jak trzeba umyc okna to robi to osba ktora ma czas. Jak czegos brakuje w lodowce to ktores z nas kupi po drodze z pracy. Ja np. zmywam naczynia bo a. robie to lepiej od zony a b. lubie sluchac podczasty i sie odmozdzyc.

Nikt z tego nie robi jakis filozoffi czy awantur. Problem pojawia sie dopiero gdy jedna osoba robi wszystko a druga nic.

Ale jedno moge przyznac, to glownie rozowe nie potrafia gotowac (np moja) i wola chodzic do knajp lub gotuja gotowce i jedza kanapki.

#rozowepaski #niebieskiepaski #gotowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61416e3478e1fa000a347424
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 20
podział obowiązków jest spoko ale dobrze po prostu ogarnąć gotowanie na podstawowym poziomie, nie zawsze ta druga osoba może czy ma ochotę akurat gotować, podstawę powinien znać każdy, kilka rodzajów obiadów itp.
ja trafiałam akurat na facetów którzy nie gotują, trzeba by zrobić jakies badania żeby stwierdzić jak to jest bo osobiste obserwacje bywają złudne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Kucharz: Różowa, która nie potrafi i nie ma chęci gotować, to pierwszy objaw, że cierpi na borderline. Co drugi różowy pasek w naszym kraju cierpi na borderline - stąd ta huśtawka nastroju i skakanie z bolca na bolec. Taki wasz obraz różowe paski

@magdalena-gaska:

@DerMitteleuropaer:

@Polnischefuhrer:

@asxx3:


Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

@AnonimoweMirkoWyznania: Wow, podzielisz się tymi statystykami i danymi? Bo brzmią bardzo przekonująco ( ͡° ͜ʖ ͡
@AnonimoweMirkoWyznania jak dla mnie każdy powinien potrafić trochę gotować na podstawowym poziomie, bo to jedna z tych umiejętności potrzebnych do przeżycia. Można tego nie lubić, nie robić na co dzień, ale jak przydarzy się awaryjna sytuacja to dasz sobie radę. Pisząc to myślę o np. moim dziadku i ojcu, którym od zawsze gotują żony. Ale gdy tylko zdarzały się sytuacje że żona w szpitalu to kompletnie nie potrafili sobie poradzić. Dlatego gdybym
BittePapireNeinNain: Wnioskuję że większość kobiet ma jakieś problemy z rozumowaniem, one świetnie wykują na pamięć przepis, daty na historię, czy jakiś tekst na polski, ale jeżeli zapytasz o coś co można wywnioskować logicznym rozumowaniem z posiadanej już wiedzy to będzie miała ogromny problem, podejrzewam że to przez brak organoleptycznych chęci badania świata, facet od małego bawi się wszystkim, dotyka, podpala, gniecie, rozrywa i potem wie jak coś się zachowuje co wpływa
Psychologikucharzwjednym : Umiejętność ugotowania chociaż sobie zwykłego rosołu (nie musi to być wykwitny rosół w końcu nie gotujemy tego dla mistrza kuchni, a dla siebie żeby mieć co jeść przez kilka dni) to podstawowa umiejętność, którą powinien posiadać każdy człowiek. Najgorsi to są dzisiejsi nastolatkowie, którzy siedzą 24/7 glową w telefonie, albo upośledzeni unyslowo w stopniu lekkim, którzy nie potrafią myśleć abatrakcyjnie i dla takich osób wszystko musi być konkretne, bo inaczej
Głos: Jeżeli masz jakis z tym problem, ze w AMW może odpowiedzieć każdy z wykopu i nie, to polecam anonimowe z czarnolistować, to nie będziesz się irytowac gdy ktoś coś powie anonimowo, a Tobie się to nie spodoba i dalej sam możesz odpowiadać anonimowo, a to ze odpowiadasz z wlasnego konta, to Twój świadomy wybór, więc nie miejcie pretensji do ludzi udzielających się anonimowo "bo nie możecie zczarnolistować" możecie wszystko wrzucić