Wpis z mikrobloga

Jak wy sobie wyobrażacie opodatkowanie Bezosa?


@AutismoHarbinger: Nie jestem zwolennikiem pani Cortez ale xD

Ogólnie w takich rzeczach to zawsze mnie bawi o to, że walczy się o zwiększenie podatków a nie ich ścigalność.
Np. taki Zuckerberg z tego co wiem to na papierze zarabia chyba 0$ albo 1$. Bo jakby zarabiał tyle ile zarabia przeciętny CEO takiej ligi to musiałby płacić mega wysokie podatki. Jego "wypłata" jest liczona bodajże głównie z jakiś dodatków i bonusów za które w USA jest chyba mniejszy podatek. Nie pamiętam jak to działa -
  • Odpowiedz
@M_xxx: Każde które podnosi podatek dochodowy, bo bogaci po prostu nie płacą dochodowego.
Chyba że dla Ciebie bogaty to inżynier zarabiający 30k złotych miesięcznie.
Ale myślałem że rozmawiamy o miliarderach.
  • Odpowiedz
@Girl_Debord @Gwendeith
Jest to zwykły przykład który się dzieje codziennie na całym świecie.
Poza tym majątek to spore określenie. Telewizor, komputer, komórka, samochód, złoto/srebro/sztuka, firma, akcje, kryptowaluty, opcje, obligacje, kursy, dyplomy, zezwolenia, licencje. Majątek to jest ogromna rzecz, zrobienie z tego podatku 1% może dosłownie zabić ludzi ¯\(ツ)_/¯
Gdyby moi rodzice mieli płacić 1% od majątku który posiadają, to by kompletnie na nic by ich nie było stać. Bo przez całe życie sobie nazbierali na różne rzeczy, kupili, wybudowali i ten 1% by ich zabił, bo oni nie są bogaci. Po prostu długi czas zbierali pieniądze ¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Gdyby moi rodzice mieli płacić 1% od majątku który posiadają, to by kompletnie na nic by ich nie było stać (...)oni nie są bogaci


@SirSherwood: Dlatego lewica wymyśliła podatki progresywne, czy hasło "tax the rich".

Mam się zrzec majątku rodzinnego, bo banda analfabetów ekonomicznych kieruje się zawiścią do bogatych ludzi?


@SirSherwood: Przecież przed chwilą mówiłeś że nie są bogaci.
  • Odpowiedz
@M_xxx:
W sensie jak mam Ci pokazać że progresywny dochodowy dotyczy tylko lepszych specjalistów i małe biznesy?
Sami płaczecie że Bezos nie płaci należnych mu podatków, a to jest właśnie wynik tego że dochody kapitałowe są inaczej liczone niż "normalne" dochody.
  • Odpowiedz
Dlatego lewica wymyśliła podatki progresywne, czy hasło "tax the rich".


@M_xxx: Dlatego napisałem w pierwszym komentarzu, że te postulaty są dosłownie objawem geniuszu, przy tej propozycji opodatkowania majątku.

Przecież przed chwilą mówiłeś że nie są bogaci.


XD Potrafisz czytać ze zrozumieniem? Ten podatek ludzie chcą wprowadzić, żeby dowalić bezosowi, gatesowi i innym takim hiperbogatym ludziom. Ja pokazuje, co ten podatek zrobi z ludźmi którzy nie są bogaci. Nie wiem czy
  • Odpowiedz
W sensie jak mam Ci pokazać że progresywny dochodowy dotyczy tylko lepszych specjalistów i małe biznesy?


@AutismoHarbinger: Nie.

W sensie kiedy podnoszono podatek dochodowy i dla kogo, i ja ci powiem dlaczego to się nie skończyło opodatkowaniem takich jak bezos itd.
Póki co nie da ci się odpowiedzieć na pytanie bo nie ma w tym pytania
  • Odpowiedz
Mówisz o jakimś "każdym" a jeszcze żadnego przykładu nie podałeś


@M_xxx: Jak mam ci dać przykład na coś co nie zostało wprowadzone? XD
Co cene gruntów chcesz? Jest na to masa dowodów choćby to z obrazka. Mógłbym bardziej szczegółowe, ale widzę, że jak ci muszę dać dowód na to, że ceny gruntów skoczyły, to widzę, że nie ma o czym dyskutować nawet z tobą i po prostu marnuje czas ¯\_(ツ)_/¯

I właśnie dlatego ten podatek trzeba wprowadzić dla bogatych (jak chce lewica) a nie dla biednych (jak
SirSherwood - > Mówisz o jakimś "każdym" a jeszcze żadnego przykładu nie podałeś

@...

źródło: comment_16316460117kVKlRye1nw5uXLbgCp05k.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz