Wpis z mikrobloga

@AutismoHarbinger: Trochę nie interesuje mnie ile jest wart xD interesuje mnie jaką władzę mają w nim pracownicy, bo spółdzielcza własność efektywniej rozdziela dobra, co oznaczałoby że każdy dostaje tyle ile wypracował, czyli znacznie więcej niż te śmieciowe zarobki które obecnie oferują. To by rozwiązało problem amazona, a tyle chcę osiągnąć. Jednorazowy zastrzyk gotówki nie naprawi społeczeństwa.
majątku 1%


@Girl_Debord:
XD
XDD
xDDD
XDDDD
Inaczej tego się określic nie da ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opodatkowanie majątku to jest jeden z najbardziej idiotycznych pomysłów jakie istnieją. Już podatek w wysokości 75% od X kwoty jest przy tym objawem geniuszu. Tak bardzo to jest idiotyczne.
Bogatych to będzie #!$%@?ć, bo ich stać. Klase średnią i biedną to zrujnuje. BO DLA PRZYKŁADU. Jestem biedny. Ale mój dziadek
Bogatych to będzie #!$%@?ć, bo ich stać. Klase średnią i biedną to zrujnuje. BO DLA PRZYKŁADU. Jestem biedny. Ale mój dziadek zapisał mi dom w spadku. Ten dom znajduje się w bardzo prestiżowej lokacji. Więc cena tej działki jest ogromna. I co, mam teraz płacić 1% od tej działki, mimo, że jestem biedny i nie stać mnie na np samochód? Tylko dlatego, że dziadek mi w spadku zapisał swój dom?


@SirSherwood:
@AutismoHarbinger:

W takim przypadku nawet jak jesteś biedny i zostaniesz zmuszony do sprzedania domu w tej prestiżowej lokalizacji, to i tak na plus będziesz względem osoby która np. nie miała spadku i musi pracując od zera cały majątek budować.


No spoko, tylko ty wychodzisz z innego założenia, bo jestes GeoLibertarianinem. Ludzie z pod tagu #antykapitalizm przeważnie stawiają sie jako obrońcy biednych ludzi. Ja zaprezentowałem prosty przykład, gdzie biedny człowiek ma przewalone
Ale ty wiesz, że miasta się niesamowicie rozwinęły w ciągu ostatnich 80 lat, i po prostu czyjś pradziad mógł kupić działke na perypetiach miasta, a teraz to jest lukratywne miejsce. A jego potomkowie, dalej są biedni.


@SirSherwood: Zdaje sobie sprawę, ale taka ziemia to często olbrzymi majątek, którego sprzedażą można sobie podnieść status.

Inny prosty przykład to kto wyceni tą działke? Jeden rzeczoznawca powie milion, drugi 800 tysięcy, trzeci 200 tysięcy.