Wpis z mikrobloga

@dktr: nie miałem niestety. Myślę sobie, że koszty 20-50 zł w skali nawet 8-10 przejściówek do przetestowania to dosyć mało, jeżeli to jest moja podstawowa działalność jako mechanika, a może mi pomóc i uniezależnić mnie od konkretnego modelu laptopa.

Z drugiej strony rozumiem, że nie każdy ma siłę/chęci/umiejętności się w to bawić.

Podrzuciłem przykład ten przejściówki bo sam czasami jestem zdziwiony jakie akrobacje między portami robią majfredny.

Ps. Można jeszcze pójść
@kidi1: Nie rozumiem. Soft przestaje działać jak należy, gdy dochodzi mu cyferek przy wieku czy jak? Xp zdechł, bo M$ musiał sprzedać całemu światu to samo w innym papierku :P win7 był równie szybki co XP, jedynie szatę graficzna miał świeżą.
@kidi1: Identycznego della miał ojciec, chyba jeszcze gdzieś go trzyma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile tam było 1gb ramu, procek miał chociaż dwa rdzenie?
Chyba bym #!$%@? dostał czekać 15 minut na kliknięcie na ekranie na takim gownosprzęcie.


@iAmTS: nie wiesz o czym piszesz. te sprzęty często działają pod dosem, więc nie ma tu żadnego klikania, a dwa, że takie coś wcale nie musi być wolne. programy diagnostyczne pod dosem działają zazwyczaj bardzo sprawnie. jedynym problemem jest jedynie prędkość portu szeregowego jeżeli trzeba przerzucić więcej danych. ale to samo będzie na nowszym sprzęcie przy rs232.
Co wy z tym RS232 wymyślacie, jak już od dawna są interfejsy chińskie na USB nawet do szrotów 25-letnich za parę stów. Większy problem jest z pirackim oprogramowaniem, które najczęściej działa dobrze tylko pod XP, a mechanior nie będzie ogarniał sam wirtualki na nowym sprzęcie zwłaszcza, jak się coś spieprzy i trzeba będzie grzebać, bo nie ma na to czasu, poza tym stary działa od kopa.

A RS można mieć na nowym
Zainstaluj win10 na nowym laptopie.
Rób ruchy na BMW f/g gdzie cała operacja trwa 12h. jak przerwiesz transfer to upalasz sterownik/ pół auta.

WIN10: UPDATE #!$%@? TERAZ RESTART HAHAHAH

UPAL ECU.
BADZ 5K W DUPE.

Osobiście uważam że jest tu tylko kilka osób które wie co pisze.

Mój znajomy ma ok 15 laptopów może 20.
Każdy z innym oprogramowaniem pod inne ustrojstwa.
Na jednych Panasonicach coś tam, na dellach coś innego.
Na
@kidi1: proszę nie szkalować D630! Po co zmieniać jak działa? Bo tak? Z oprogramowaniem to nawet się zgodzę, piractwo to piractwo, ale sam mam warsztatowego Della z XP i 7 32bit bo po prostu niektóre starsze programy czy interfejsy lepiej na tym działają. Do neta i tak tego nie podpinam. Takie D600/630 jest nie do #!$%@? i nic więcej nie potrzebujesz. I mówię to posiadając, na swoje czasy z 7 lat