Wpis z mikrobloga

nie widuję nic poniżej 3zł / l.


@prop: Jezu, to ile tysięcy litrów potrzebujesz, ze 3 zl/l za drogo?
1l to ok 1,5 kg jablek. Samo WYPRODUKOWANIE 1kg jabłka to 1 zl. Chyba że od razu w jakosci przemysłowej, to jakies 80gr.
Czyli masz 1,2 - 1,5 za surowiec, potem przechowanie, transport, koszty wytłoczenia, opakowania i dystrybucji.. W sumie, co za ekonomiczny analfabeta sprzedaje to po 3zl/l ??
Czyli masz 1,2 - 1,5 za surowiec,


@Bubele: Kilogram jabłek przemysłowych w skupie to 30-40 groszy. Problem z cydrem jest taki, że w przypadku produkcji własnej co do zasady piwo pszeniczne jest tańsze i smaczniejsze, więc zwyczajnie mi się nie chce przepłacać. Stawiam ze 30-40l w baniaku.
@prop: jeśli chcesz robić coś dla sobie z jabłek przemysłowych, tj na wpół zgniłych, fermentujących i zniksowanych odmianami razem z budą, to uznajmy, ze nawet nie podejmowalem tematu.
@Bubele: Serio myślisz, że te soczki sklepowe robi się z deserowych klasy ekstra? Pojawia się wtedy pytanie co to są w ogóle przemysłowe jabłka i na co one idą.
@prop: nie, nie, ja doskonale wiem z czego robi się soki sklepowe. zdziwilem się tylko wielce, że chcąc zrobić coś dla siebie, bierzesz pod uwagę taki surowiec.
@prop W tamtym roku kupowałem w okolicach Grójca za 14 zł za 5l chyba i to była jedna z najtańszych ofert w promieniu kilkudziesięciu km, ale jak rozmawiałem z ludźmi przy zakupie to podobno niepasteryzowany byliby w stanie sprzedać w okolicy 1-2zl. Haczyk jest taki że musisz się umówić i odebrać w dniu tłoczenia taki sok.


@walerr Ile taka linia do tłoczenia kosztuje?
@aluskonik: wszystko zalezy od odmiany. Tez robie niepasteryzowany ale tylko na wlasny uzytek bo taki wlasnie jest problem z ludźmi że zamawiają a pozniej nie odbierają. Linia troche droga zalezy jaka ale zaczyna się od 500 000 zł i idzie w górę.