Wpis z mikrobloga

@Kokos Wydaje mi się, że powinny jeszcze jeździć. Ale jak coś zawsze można dzwonić i zabiorą Ciebie skąd chcesz.
A co do szlaków to są dla zwykłych śmiertelników. Wystarczy tylko odpowiednio długość dobrać.
@Fako: będę samochodem nie ukrywam, więc powinno być łatwiej, ale trudno mi ustalić jakie szlaki-"pętle" mogę robić, żeby trafić w to samo miejsce, ale też na początku nie ryzykować, że gdzieś utknę na noc. Szukam właśnie jakiegoś przewodnika/wyszukiwarki szlaków z poziomami trudności. :-)
@Kokos Szlaków pętli praktycznie nie ma takich żeby przejść na raz. Jak jedziesz tak do 3 osób to można próbować całą grupą łapać stopa albo sam kierowca :) Bus to około 60 zł dzielone przez liczbę osób.
I z tymi poziomami trudności to jakoś bym nie przesadzał, tam nie ma morderczych podejść a w gorszych miejscach są schodki. Także jak nie jesteś typowym kanapowcem to nie będziesz miał żadnego problemu o ile
Nie ma asfaltu i stromo


@sebar25: ale samochód osobowy da radę, czy muszę mieć 4x4? :-)

Tarnica Halicz Rozsypaniec


@kynx: dzięki, zobaczę!

Szlaków pętli praktycznie nie ma takich żeby przejść na raz.


@Fako: rozumiem, dzięki. będę całkowicie sam, więc chyba najprościej samochód, po prostu będę jeździł tam gdzie chciałbym podejść i pewnie będę wracać tą samą trasą. Natomiast nadal jeszcze nie wiem jak wyszukiwać sobie szlaki, jeszcze szukam.

Przy
źródło: comment_1631602103HMYWeiUn6PVz780in7ryhJ.jpg
@Kokos: https://mapa-turystyczna.pl/ - masz i czasy przejścia, i profil wysokości - jest też aplikacja, pierwszy miesiąc darmo (bodajże), potem jakieś śmieszne pieniądze, a można sobie mapy offline ściągnąć na telefon jakbyś nie miał zasięgu

co do zasięgu, to polecam będąc bliżej Ukrainy włączyć tryb samolotowy, albo wyłączyć roaming, żeby uniknąć ryzyka korzystania z internetu w ukraińskiej (lub węgierskiej - łapie sieci HU) sieci - to trochę kosztuje

na busy bym raczej
@Kokos: jak będziesz szedł na połonine wetlińską to przygotuj wodę, obok Chatki Puchatka jest sklepik ale butelka wody kosztuje 10 ziko xd
A jak byś szedł na Halicz z Wołosatego przez Tarnice do Ustrzyk to musisz się mentalnie przygotować bo to 20km drogi, chyba że z Tarnicy sobie od razu zejdziesz. O i przy wejściu na Tarnice od Krzemieńca jest źródełko, tak z 10 metrów za wiatą, zresztą jest ścieżka, to
@Kokos 4x4 wystarczy xD

Tarnica Halicz Rozsypaniec

Pic rel. Genialny szlak ale długo później się idzie asfaltem :/

W Empiku sprzedają dobre mapy laminowanie z opisami szlaków, poza tym polecam Maps.Me jakby net padł a tam są spoko mapy online.
I pogoda nie przeszkadza jak się dobrze ubierzesz. Mi odziwo na lekki opady najlepiej sprawdził się foliowy płaszczyk xD
źródło: comment_1631602938Lpvt9HsR6psQWhOFjpWKVu.jpg
z autostopem do parkingu w Bieszczadach nie ma najmniejszego problemu


@michno: dzięki, możliwe, że wypróbuję. :-)

mapa-turystyczna.pl


@czegotosienierobidlanagichfotek: mega dziękuję, już patrzę. no i za pozostałe polecenia, mega pomocny komentarz.

fajny easter egg


@Lutniczek: maga dzięki za polecenia. Natomiast trochę mnie z tym zmartwiłeś:

w górach pomoc innego człowieka jest na wage złota


@Lutniczek: wybieram się w góry sam, niestety na moich znajomych nie mogę liczyć, zanim się
4x4 wystarczy xD


@Fako: dzizas, nie mam 4x4! Mam rezygnować z tej miejscowości?

W Empiku sprzedają dobre mapy laminowanie z opisami szlaków, poza tym polecam Maps.Me jakby net padł a tam są spoko mapy online.


@Fako: mega dzięki!

pogoda nie przeszkadza jak się dobrze ubierzesz


@Fako: to pocieszające, obawiałem się, że jak popada to się grunt traci pod nogami.
@Kokos

dzizas, nie mam 4x4! Mam rezygnować z tej miejscowości?

Nie, to zarówno wieś jak i góra nieopodal :)

to pocieszające, obawiałem się, że jak popada to się grunt traci pod nogami.


Miejscami może być błoto i tyle
Nie, to zarówno wieś jak i góra nieopodal :)


@Fako: ok, no to miałem na myśli wieś, a ty pewnie dojazd pod górę. :-) czyli wszystko gra.

Miejscami może być błoto i tyle


@Fako: miejscami błota się nie boję. dzięki. :-)
to pocieszające, obawiałem się, że jak popada to się grunt traci pod nogami.


@Kokos: typie, te szlaki były ugniatane jeszcze za Gomułki, więc jest git, wyjątkiem jest fragment trasy z Połoniny caryńskiej do ustrzyk, jest pełno kamieni i trzeba ostrożnie zchodzić bo kamień zleci w dół a ty się wywalisz.
Co do tego żebyś chodził blisko jakichś grup turystów to wiesz, chodziło mi o to że na przykład się wywrucisz i
dobre żarcie


@chinachompa: przekonałeś. :D dzięki również za sugestię odnośnie trasy.

wyjątkiem jest fragment trasy z Połoniny caryńskiej do ustrzyk, jest pełno kamieni i trzeba ostrożnie zchodzić bo kamień zleci w dół a ty się wywalisz


@Lutniczek: będę uważać. :-)

No to się nie cykam, robię rezerwację i wyruszam. :-) Dzięki!
@Kokos: ja 3 lata temu zrobiłem taką trasę w 3 dni ale wtedy byłem dobrze rozchodzony i miałem fajną kondycję. Sporo przewyższeń ale jedna z fajniejszych tras (tylko na Wołosatym dzikie tłumy ale potem już mniej). Jak nie masz doświadczenia i przygotowania to nie rób tego błędu i nie idź w góry z marszu. Najpierw sobie zrób ze 3 spacerki po lesie na trasie minimum 25km z plecakiem w górskich butach
źródło: comment_1631605631mDVFujMBsdhoj0CUAU3Ihz.jpg
Najpierw sobie zrób ze 3 spacerki po lesie na trasie minimum 25km z plecakiem w górskich butach bo inaczej po pierwszym podejściu będziesz mieć problemy z dalszą wędrówką.


@europa: thx, tak na pewno na spokojnie bede dobierac trasy, pierwszego dnia bedzie na pewno cos prostego. potem dobiore cos w zaleznosci od tego jak pojdzie, ale mysle ze tym jeszcze razem bede wracac na wieczor do wioski. moze nastepnym razem bede gotowy
@Kokos: a mi się wdarł błąd i już nie mogę edytować a chodziło mi oczywiście o Tarnicę nie Wołosate. Ktoś wyżej dał dobrego protipa. Zacznij od klasyki, pętla Ustrzyki - Tarnica - Halicz - Wołosate (jak coś to do Ustrzyk wrócisz busem za 3zł jeżdżą na okrągło) i jak będziesz nadal miał ochotę wrócisz połoninami do Smerku z noclegiem pod Małą Rawką.
jedna z piękniejszych tras, najlepiej zaparkować w górnych i złapać stopa na pszczeliny-widełki (co roku tak robię, więcej niż 20 min to jeszcze nie czekałem), stamtąd bukowym berdem pod tarnicę, powrót szerokim wierchem do górnych


@czegotosienierobidlanagichfotek: polecam w drugą stronę, parking w Widełkach (bo to 20zł w kieszeni w porównaniu z UG), a zejście po południu do UG ma ten plus, że łatwo stopa złapać bo sporo ludzi jedzie w stronę
Zacznij od klasyki, pętla Ustrzyki - Tarnica - Halicz - Wołosate (jak coś to do Ustrzyk wrócisz busem za 3zł jeżdżą na okrągło)


@europa: za 3 zeta to w 2016 może, w te wakacje Wołosate-UG kosztuje 10 :-/
@kabzior: górskie żydy wszędzie takie same. Rekompensują sobie lockdowny, inflację plus jeszcze od siebie dołożyli. No niestety. I samo Wołosate już jest zupełnie innym miejscem. Kiedyś zapomniana klimatyczna wioska na końcu świata, dziś rząd szeregowców wzdłuż głównej drogi.
@Fako: @sebar25: @kynx: @kwahu666_ponownie: @michno: @czegotosienierobidlanagichfotek: @Lutniczek: @chinachompa: @LemonBlade: @europa: @kabzior:
Bieszczady zaliczone, dzięki Wam za rady, nie do końca ze wszystkich sugestii skorzystałem, ale nic straconego, będzie jeszcze drugie podejście. Fotosy jakby ktoś chciał: https://www.deviantart.com/kokosowy/gallery/80279256/reaching-szare-berdo-and-osadzki-wierch-
źródło: comment_16328050017xTjzNWnksiz8FUVyTHfZ7.jpg