Wpis z mikrobloga

#informatyka #pcmasterrace #pracbaza

Mam stacjonarkę z 3 monitorami, do pracy mam lapka i muszę z niego korzystać gdy będę pracował w domu. Zna ktoś jakiś sprawdzony sposób na podłączenie laptopa do tych monitorów tak bym nie musiał za każdym razem przepinać monitorów między stacjonarką a lapkiem?
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kvm switch


@aleksander_z: stacja dokująca będzie prawdopodobnie od lenovo. 2 monitory są na DP natomiast jeden stary jest na hdmi ( nie muszę go używać) jeden monitor ma wbudowany KVM (Gigabyte M27Q)
  • Odpowiedz
@Mintaa: poszukaj na amazonie, przetestuj, jak nie zadziała odeślij i tyle, tylko mówię że to droga zabawka, ja się przepinam grzecznie na monitorach z palca ( pc po dp, firmowy laptop przejściówkami z dp na hdmi ) tylko do myszki i klawiatury używam kvma za kilkadziesiąt złociszy ( aten z vga x] ).
Na taki z dp i na 3 monitory to pewnie z 2-3k trzeba szykowac, za droga zabawa
  • Odpowiedz
@Mintaa: Ja tak mam jak pracuje na drugim mieszkaniu że mam właśnie lapka i stację dokujaca ba 2 monitory oraz ekran laptopa i sprawuje się to wyśmienicie.
Z drugiego mieszkania łącze się przez zdalny pulpit przez VPN i myślę że Tobie też spasuje takie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Mintaa: ja tak używam no i nie ma tragedii, największym gamechangerem to był kvm. Często odpalam oba kompy i w razie czego na szybko w osd zmieniam wejścia, nie jest to jakiś bardzo upierdliwe
  • Odpowiedz