Wpis z mikrobloga

@Simple-Man: sztuczne zapychanie sera, to domena biedactwa. Warto zwrócić uwagę, że to, co najczęściej jecie i zachwalacie, to wymysł polskiego, biednego umysłu.
Sernik, to danie z ponad 2000 lat historii, a Polak przyszedł, zobaczył że fajne i #!$%@?ł. Pierwsi byli Grecy - rodzynek nie dodali. Wzięli to potem Rzymianie. Rodzynek brak!
Klasyczny sernik wiedeński? Bez spodu. Wykształceni, obyci z kulturą rodacy wielkich kompozytorów i wąsatego malarza, oparli sernik głównie na najwyższej jakości twarogu. Prosto, klasycznie, pysznie.
Niemcy, jako naród bogaty dorzucili do tego nie tylko czekoladowy spód, ale i czekoladową kruszonkę! Wspaniały sernik królewski! Nic dziwnego, że nas zaatakowali, jak zobaczyli, co spłodził polsku umysł.
Nowojorski? Potomkowie Irlandczyków, Anglików i wielu innych nacji, wspólnymi siłami uznali, że dorzucą zrobiony z pełnoziarnistych krakersów spód oraz sam sernik poleją sosem z truskawki, która w obecnej formie powstała na początku XVIII wieku - to ważny moment. Wtedy narodził się też polski zbieracz truskawek, 3€ za kobiałkę. Dobrze, że truskawki możecie na ten sos zbierać chociaż, bo byście się nawet o ten lekki, pyszny sernik nie otarli.
Naród japoński, w swej pomysłowości sięgną po francuskie bemary i stworzył w kąpieli wodnej wspaniały, puszysty sernik. Rodzynki? Nadal nie stwierdzono! Dlaczego? Bo Japończycy mają honor oraz rozum i godność człowieka. Przyjrzyjcie się polskim rodzynkarzom i spróbujcie w nich te
  • Odpowiedz
@Klozapina: zacznij od zrobienia dwóch galaretek z 800 ml wody, bo one potrzebują najwięcej czasu. Spód: 400 gramów herbatników, dwie łyżki roztopionego masła, mleko "na oko". Kruszysz w łapkach herbatniki, zalewasz masłem i dodajesz tyle mleka, by konsystencją przypomniało kruche ciasto. Wykładasz na tortownicę (u mnie klasyczna 26 cm) wyłożoną papierem do pieczenia.
Masa serowa: 1kg sera już zmielonego, tego gładkiego. Testowałem wiele marek, dla mnie ten z piątnicy jest
  • Odpowiedz