Wpis z mikrobloga

Chciałbym zwrócić wam uwagę na charakterystyczny budynek we Wrocławiu, niepozorny kiosk, niosący wielką wagę architektoniczną.

Budynek ten to "kiosk" znajdujący się przy fosie miejskiej przy skrzyżowaniu Podwala i ul. Kołłątaja, znana trasa spod Dworca Głównego do Galerii Dominikańskiej.

Cafe Berg to nic innego jak przykład geniuszu architektonicznego budowniczego Hali Stulecia, wybitnego architekta Maxa Berga, budynek przedwojenny, który niezmiennie stoi w swojej formie od 1911 roku (więc juz 110 lat) - oczywiście po IIWŚ oszpecony niszczał...

Jednym z elementów charakterystycznych jest użyty przy jego budowie żelbet, który można wciąż oglądać przy filarach, na których budynek ten spoczywa.

Niedawno wyremontowany, dziś w stanie idealnym, przeszklony, z otwartymi oknami na fosę, budynek ten stał się bardzo przyjemną kawiarnią, gdzie za niskie pieniądze możecie napić się pysznej kawy i zjeść np. pączka (uwaga - podane na firmowej zastawie Cafe Berg) w fantastycznym otoczeniu historii i doskonałej architektury!

Ceny? Myślę, że niższe niż w wielu miastach powiatowych, gdzie kawiarnie nie mają konkurencji...

Jako turyści, pamiętajcie, Wrocław ma wiele skarbów i zdecydowanie trzeba myszkować po mieście, a nie szukać atrakcji na Rynku, który jest w zasadzie turystyczną pułapką dla naiwnych...

#wroclaw #architektura #kawa #podrozujzwykopem #ciekawostki
Pobierz J.....s - Chciałbym zwrócić wam uwagę na charakterystyczny budynek we Wrocławiu, niep...
źródło: comment_1631374607CGyAmDmjppEr93Swg4ab9x.jpg
  • 34
Cafe Berg to pewnie jedno z najciekawszych kawiarni w mieście, dodałbym od siebie jeszcze:
- kawiarnię w Hali Targowej - chyba mają tam najlepszą kawę w mieście (moja subiektywna opinia)
- kawiarnię w "okrąglaku" na pl. Kościuszki, przy Renomie (choć to sieciówa ETNO, ale jednak mają mega poziom!)

Jakie wy macie sugestie?
@Jud-Suss: Tylko po co, jak ani ekspres ani ziarna z nóg mnie nie zwalą. Budynek i miejsce jest super, ale zainstalowana jest w nim po prostu cukiernia, gdzie i ceny i smak to jak dla mnie średnia krajowa i to zupełnie inny typ i koncept na lokal niż Enklawa o której piszesz, Gniazdo czy Paloma, dlatego trochę dziwią mnie AŻ takie zachwyty, bo osobiście miałem wrażenie, że to trochę niewykorzystany potencjał
warto też odwiedzić osiedle WUWA przy tramwajowej, wybudowane w kilka miesięcy na początku XX wieku w stylu bauhaus, przy okazji wpadając na kawę do tamtejszej kawiarni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jud-Suss: płacą Ci czy co? Kawa i oferta śniadaniowa jak z sieciówki, takie jak sobie i drogo. Pracownicy chyba kiepsko opłacani bo tylko o napiwku myślą. Typowo meisjce by się pochwalić na Insta gdzie się było i nigdy nie wracać.
pysznej kawy


@Jud-Suss: pyszny, to może być kotlet, ale mniejsza o styl. Kawa nie ma żadnego smaku. Tzn. smak ma, ale taki jak woda. To co myślisz, że jest smakiem tak naprawdę jest aromatem. Wystarczy zatkać nos podczas popijania, żeby się przekonać.
@Jud-Suss: Mam identyczna oranżerię w domu XD tylko bez wolegooka ale mam je w domu XD aż się zaśmiałem haha, ale przyznam przechodziłem obok, fajnie wygląda