Wpis z mikrobloga

SATS ARE THE STANDARD!

You’re not buying Bitcoin, you’re selling dollars. The dollar is going to zero. This is what hyperinflation looks like.

When looking at the Bitcoin price, it is fun to look at how it’s going up. This graph shows how the dollar’s value is eroding agains the satoshi, the smallest unit of Bitcoin.

https://satsusd.io

BITCOIN TO JEDYNA GLOBALNA WALUTA. AMERYKAŃSKIEGO $ ZASTĄPI NOWE S. CZY CI SIĘ TO PODOBA CZY NIE, BO BITCOINA NIE OBCHODZI TWOJA OPINIA I NIEZROZUMIENIE TEMATU, TAK JAK I TWOICH POPRZEDNIKÓW :P

Fiat ma coraz większą inflację. Bitcoin ma deflacxję. Popyt na bitcoina rośnie i będzie rósł co oczywiste. Matematyka jest prosta i nieugięta... ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#kryptowaluty #bitcoin #pieniadze #inwestycje #gielda #technologia #inflacja #finanse
źródło: comment_1631331242NUbWRlsNIfsuW0fkYsb129.jpg
  • 63
@Opposition_Fuhrer: Z jednej strony zgadzam się z tym założeniem. Ponieważ na przestrzeni dekady krypto pokazało nam jak kruche i bezwartościowe są fiaty. Z drugiej strony nie przesadzałbym z tym, że zastąpią klasyczne pieniądze. Trochę pochopne założenie.
@Prof_Sedes: OK. Uwielbiam nosaczy nocoinerów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wspaniała argumentacja :D

Ale ty masz świadomość co się dzieje na świecie z BTC, co banki z nim robią? Oczywiście że nie... Pewnie nawet i o Salwadorze nie słyszałeś...

Typowy janusz. To samo mówiłeś przy 50$ za BTC. To się okaże. Się okazało :D A Janusz dalej wie że to nie wyjdzie, mimo że kompletnie nie zbadał tematu.
źródło: comment_1631333942jMllxWg4yB6HPXPziKyaPK.jpg
@Prof_Sedes: Nie wiem, ale mogę określić najbardziej prawdopodobne scenariusze, po przeanalizowaniu dokładnie tematu. Ty tego nie robisz. A w zasadzie robisz, bez analizy zakładasz że BTC jebnie. Kieruj swój komentarz w swoją stronę inteligencie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

FUCK LOGIC!
@Opposition_Fuhrer: Bitcoin nie zastąpi dolara, tak samo jak złoto nie wróci do bycia globalną walutą. W obu przypadkach dzieje się tak ze względu na zbyt małą dostępność.
Dolar nie jest hejtowany dlatego, że jest fiat-em, ale właśnie dlatego że po 1970 roku ( tak jak i reszta walut w zasadzie) stał się bardzo zmienny. Natomiast jest powszechnie i szeroko dostępny i dlatego pozostanie walutą światową. Gigantyczny dzienny obrót na forexie bierze
@Opposition_Fuhrer: chińczyków, polaków, wenezuelczyków, czy marokańczyków też nie obchodzi FED ani SEC.
FED-u z kolei nie obchodzi wartość dolara na rynkach światowych.
SEC to chyba dodałeś z dupy bo nie ma on nic wspólnego z dolarem.
Ale do czego zmierzam - nie jest ważne czy bitcoina cokolwiek obchodzi.
Ważne jest czy ludzi obchodzi czym jest bitcoin. A tych ludzi - zwłaszcza właścicieli wielkich biznesów, CEO's, szefów banków i rządów obchodzi jedno
@red_button: Sporo się pomyliłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

szefów banków i rządów obchodzi jedno - płynność.

Bitcoin jej nie ma.


@lsh: Ale co tu tłumaczyć? To nie jest kwestia techniczna bitcoina tylko rynkowa. Przecież to naturalne i wraz ze zwiększaniem adopcji, płynność się zwiększa. Co w tym dziwnego? Nie wiesz skąd się ona bierze ze przyczepiasz ją jako niezmienną cechę danego aktywa? ( ͡° ͜
@Opposition_Fuhrer: bo to nie jest tak, że trzeba szukać tysięcy argumentów przeciwko bitcoinowi. Wystarczy jeden.
Na tę chwilę ani w przewidywalnej przyszłości bitcoin nie ma szans na stanie się powszechnym środkiem płatniczym. Po prostu nie jest w stanie przerobić tylu transakcji na sekundę co chociażby visa. O płatnościach gotówką nie wspomnę z litości.
Ergo - ciekawostka, collectible, albo śmietnik.
Na tę chwilę ani w przewidywalnej przyszłości bitcoin nie ma szans na stanie się powszechnym środkiem płatniczym. Po prostu nie jest w stanie przerobić tylu transakcji na sekundę co chociażby visa. O płatnościach gotówką nie wspomnę z litości.


@lsh: No i typoowy przykład ewidentnego "nie znam się, to się wypowiem".

W bitcoinie do płatności nie bedzie się używać transakcji on chain bo to bezsens. Do takich rzeczy są rozwiązania drugiej warstwy,
no ale on się czepił płynności, żeby była płynność musi być wystarczająca liczba dostępnych jednostek do wykonywania transakcj


@red_button: Płynność odnosi się do transakcji na rynku. Je żeli chodzi o jednostki rozliczeniowe w razie problemu można dodać liczbę zer (zaraz się tu zlecą się turbo idioci nie odróżniający mnożenia od dzielenia i napiszą że to dodruk).
@Opposition_Fuhrer: @red_button: a to was zaskoczę bo akurat o tym wszystkim wiem i jak na razie kilka filmików na youtube nic nie udowadnia. Tak samo jak próba adopcji bitcoina przez salwador. To, ze wszyscy są zmuszeni w Salwadorze do akceptacji bitcoina nie znaczy jeszcze, że wszyscy będą go używać. Nomen omen - Salwador nie ma własnej waluty, a używa dolara, więc wszystko dalej przeliczane jest na dolary, a nie na
Salwador nie ma własnej waluty, a używa dolara, więc wszystko dalej przeliczane jest na dolary, a nie na bitcoin


@lsh: Ale ponad 70% Salwadorczyków nie ma dostępu do konta bankowego i płatności elektronicznych. Nie mogą sobie wybierać między USD a BTC i wybierać USD. Dla większości to będzie jedyna opcja.

TO BYŁ GŁÓWNY POWÓD JEJ WPROWADZENIA PRZEZ SALWADOR. NIE WIEM ALE SIĘ WYPOWIEM

BTC w przeciwieństwie do jakiegokolwiek fiata jest akceptowalny
@Opposition_Fuhrer: gotówka. mówi to coś panu?
To że nie mają dostępu do systemu bankowego, nie znaczy, że żyją sobie w jakimś limbo i wymieniają barany za parę jeansów.
oszczędź sobie wstydu, serio.
@lsh: Dużo wygodniej ludziom korzystać z płatności elektronicznych niż z gotówki i chcą jej używać.

Choćby rachunki muszą opłacać przelewami a nie gotówką. Nie mają praktycznie w ogóle placówek bankowych. Salwadorczycy spoza wielkich miast żeby wykonać różne opłaty muszą jechać w podróż do miasta które jest bardzo odległe, co często zajmuje im cały dzień. Nie wspomnę o wysokich prowizjach ze względu na te ograniczenia i popyt na te płatności.

NADAL NIE
@Opposition_Fuhrer: żeby korzystać z płatności elektronicznych trzeba mieć dostęp do netu.
Nie ma go 50% salwadorczyków.
Zostaje gotówka, przelew na poczcie, telefon czy pomoc rodziny. Wybierz cokolwiek. Bitcoin zapewne ułatwi to opłacanie ale nie ma się co łudzić, że będzie to jakikolwiek przyczynek do jego światowej dominacji, upadku dolara ( czy ogólniej - fiat-ów)
Filmiki dla napasionych i bogatych dzieci zachodu nie zmienią rzeczywistości, która wygląda tak, że korzysta się z
żeby korzystać z płatności elektronicznych trzeba mieć dostęp do netu.

Nie ma go 50% salwadorczyków.


@lsh: Ale brednia. Wymyśliłeś to sobie z dupy. Pokaż źródło tych danych. Oczywiście nie masz.

Dostęp do netu jest powszechny. Brak dostępu do płatności elektronicznych nie wynika z ich zacofania technologicznego, tylko z tego że nie używają swojej waluty. Nie mają własnego banku centralnego.

A TERAZ CIĘ ROZJEBIĘ DOSZCZĘTNIE:

W Salwadorze wszyscy operatorzy telekomunikacyjni mają prawny
źródło: comment_1631345659rmzO0FLVdC8jLZwZEnhNEi.jpg
@Opposition_Fuhrer: ja po prostu pomijam nieistotne pierdoły. O których bym w ogóle nie wspomniał bo nie ma po co - bitcoin nie ma wystarczającej płynności i tyle.

a tu masz skąd zaczerpnąłem o internet access, żeby nie było że sobie biere dane z dupy:

https://datareportal.com/reports/digital-2021-el-salvador

bo na stronie statisty dane kończyły się na 2017, a parę klat od 2017 minęło ( tam pokazywało niecałe 40%)

https://www.statista.com/statistics/1055468/internet-penetration-el-salvador/
@lsh: Ale tam nie ma nic o dostępie do internetu, tylko np. o użytkowników sieci społecznościowych, których jest 66% populacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- Zasięg telefonii komórkowej obejmuje prawie całą populację.
- Płacić można nawet bez netu

To żałosne co robisz
@lsh: I dalej fud. Bo masztów się nie stawia na terenach gdzie nie ma ludności. W górach, czy jakichś pustkowiach. Nawet w Polsce masz miejsca bez zasięgu netu.

DLATEGO NAPISAŁEM O DOSTĘPIE DO NETU POPULACJI A NIE POWIESZCHNI PAŃSTWA JEŁOPIE BO ONA JEST ISTOTNA
@Opposition_Fuhrer: dobra widzę, że masz swoją wizję, ja mam swoją wiedzę.
Anyways za kilka lat wspomnisz mam nadzieję moje pisanie: bitcoin na drodze do światowej dominacji dojdzie nigdzie.
Zostanie albo czymś co internetowe nerdy będą zbierać jak mój ojciec znaczki, albo ciekawostką, albo trafi na śmietnik historii.

Oczywiście nie znaczy to, że ludzie na nim nie zarobią. Sam zarobiłem na spekulacji BTC więc nie widzę z tym problemu. Po prostu bitcoin
Jaką wiedzę? Po kolei wszystko co tu #!$%@? było dementowane. Ty się nie opierasz o żadną wiedzę, tylko starasz się udowodnić z góry założoną tezę i mimo że jest błędna to nieudolnie próbujesz jej bronić.

@lsh: Tak na logikę janusz. Ciężko wprowadzać prawny obowiązek akceptacji waluty, przy czym przedsiębiorcy nie mieliby możliwości jej akceptacji.

FUCK LOGIC! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1631347176uh0FdFmghlVKoQKz7P9Ua7.gif
@Opposition_Fuhrer: oczywiście że można wprowadzić obowiązek akceptacji, gdy nie ma możliwości takiej akceptacji.
Przecież nie zdelegalizowano dolara w Salwadorze, więc przedsiębiorcom to i tak wszystko jedno. Dostaną zapłatę czy to w btc czy to w dolarze.
@lsh: Ja #!$%@?ę. Jeżeli ktoś chce zapłacić za coś BTC to przedsiębiorca MUSI PRZYJMOWAĆ TAKIE PŁATNOŚCI! Nie może odmówić i powiedzieć, że akceptuje tylko USD :D

Tak samo jak w każdym państwie jest obowiązek akceptacji ich państwowej waluty i nie można jej nieakceptować.

Tak w Salwadorze jest prawny obowiązek przyjmowania płatności w BTC
@Opposition_Fuhrer: Ale ja nie napisałem nigdzie nawet jednym słowem, że przedsiębiorcy nie będą akceptować płatności bitcoinem. Ani też nie postuluję, żeby nie przyjmowali takich płatności. Ba - sądzę nawet, że międzynarodowe korpo wykorzystają okazję, aby sprawdzić jak to wygląda w praktyce ( o ile wiem McDonalds zapewnił tam swoim lokalom bardzo mocne wsparcie w celu zebrania danych).

Problem tkwi gdzie indziej, i z góry przepraszam za użycie capslocka, ale chciałbym coś