Wpis z mikrobloga

  • 11
Wczoraj wieczorem spowodowałem delikatną stłuczkę. Delikatne uszkodzenie zderzaka - wgniotka na tablicy rejestracyjnej. Kierowca nie chciał przyjąć pieniędzy tylko koniecznie chciał spisać oświadczenie.
Więc spisaliśmy a on oprócz uszkodzenia zderzaka dopisał, że podczasu zdarzenia uszkodził mu się iPhone i nie włącza się.
Podpisałem bo nie byłem w stanie tego zweryfikować.

Czy pieniądze za telefon pójdą również z mojego OC?

Mam nagranie z kamerki, uderzenie było bardzo słabe, czy mogę się nim bronić?
#kiciochpyta #samochody #odszkodowanie #telefony
  • 63
  • Odpowiedz
@Agemaker:

Co w ubezpieczeniu jest z wyłudziania?

to, ze statystyczny kowalski tylko oddaje swoja kase - za nic - bo szkod komunikacyjnych nie czyni.
gdyby te kase odkladal i inwestowal to po paru latach mialby wlasny budzet na pokrycie jakichs rozsadnych szkod - ale teraz uwazaj - nie moze, bo

Ubezpieczenie na auto jest obowiązkowe

jedziemy dalej: maluch skasowal ferrari: czy ubezpieczalnia ferrari odkupi? no skad. dadza pare groszy - bo
  • Odpowiedz
@Niegodnik nie no, pewnie, statystycznie kierowca nie powoduje żadnej kolizji... mhm... brzmi tak bardzo realnie xD W jakim Ty świecie żyjesz? Właśnie w ubezpieczenie inwestujesz po to, że jeśli rozpierodlisz komuś auto i pół ogródka w razie wypadku to nie płacisz za to realnie ani złotówki. Przecież wiadomo, że nigdy ubezpieczalnia auta nie odkupi bo auto traci na wartości, ale znaczna część szkody zwraca. Dziadek #!$%@? maluchem w Ferrari i co? I
  • Odpowiedz
nawet jak podpisałem, że telefon faktycznie się nie włącza? Może w jakiś inny sposób ode mnie egzekwować pieniądze?


@1435: ubezpieczyciel każe mu opisać jak doszło do zdarzenia, musiałby udowodnić że ta stłuczka spowodowała zniszczenie telefonu
  • Odpowiedz
@1435: Jak masz PZU to możesz mieć problem bo cyrki ostatnio robią. A tak serio to może nie dostać nic jeżeli przyjdzie ubezpieczyciel i powie ze nic się nie stało. Nasz zdjęcia jego auta po wypadku ? A dwa zawsze możesz powiedzieć ze byłeś w szoku i nie zgadzasz się
  • Odpowiedz
@Agemaker: no mylisz sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

jak masz ferrari to masz tez pelne AC (no chyba, ze jestes jebniety albo zbyt bogaty). swiadomie placisz za to, ze jesli bedzie bubu to nie odczujesz tego finansowo

a nie przymusowo placisz - bo moze kiedys w cos #!$%@? - jak niewolnik
  • Odpowiedz
@1435 i tak powinieneś dostać pismo od ubezpieczyciela żeby potwierdzić jak było. Możesz opisać że uderzenie nie było mocne, jakie uszkodzenia w aucie i że masz wątpliwości czy te uszkodzenia spowodowały uszkodzenie telefonu. To on będzie się bujał z twoim ubezpieczycielem o odszkodowanie.
A co do utraty zniżek i wzrostu składki. Jakiś czas temu nie zauważyłem gościa przy zmianie pasa - trochę go przytarłem. Chciał 400 zł wolałem oświadczenie. Skończyło się na
  • Odpowiedz
@1435: Nic ci to nie zmienia. Mogl nawet napisac, ze mu sie betoniarka ze stresu w domu przestala krecic. Ciebie ubezpieczyciel traktuje jako sprawcy JEDNEJ szkody bez wzgledu na kwote czy 1 tys zl czy 50 tys eur. A jemu i tak odrzuci z zakresu tego ajfona, na 99%. Mialem kiedys stluczke, gdzie wlasnie nowy ajfon wypadl mi z uchwytu i obilo w nim rog, bo byl bez pokrowca. Uszkodzenie oczywiste.
  • Odpowiedz
Zadziwiające jak wiele wypowiadających się wykopków w tym wpisie nie ma absolutnie #!$%@? żadnego pojęcia o tym jak działają ubezpieczenia OC i oświadczenia sprawcy kolizji.

A niektóre odpowiedzi są na takim poziomie, że od razu wiadomo ze oni nawet nie tyle co nigdy samochodem nie jeździli, co nawet nie maja żadnego w rodzinie xDDD
  • Odpowiedz
jak masz ferrari to masz tez pelne AC (no chyba, ze jestes jebniety albo zbyt bogaty). swiadomie placisz za to, ze jesli bedzie bubu to nie odczujesz tego finansowo


@Niegodnik: albo może dlatego, że mają hajs bo potrafią liczyć XD Dużo osób posiadających kolekcje samochodów nie posiada AC, ze względu na to, że stawki na egzotyki wynoszą nawet po 10% rocznie, więc taniej jest #!$%@?ć jeden rocznie/stracić go w wyniku
  • Odpowiedz
@Niegodnik: składka OC np. 600 zł, przez 5 lat - 3 000. To są twoim zdaniem te ogromne pieniądze, które można odłożyć, żeby samodzielnie płacić za szkody?
  • Odpowiedz
  • 1
@Agemaker gość powie ze miał w uchwycie jako nawigacja przy uderzeniu spadł, uderzył i się nie włącza , i udowadni ze tak nie jest ? Standard, ludzie przy stłuczkach maja nagle w bagażniku laptopy i sprzęt po kilka tys.
  • Odpowiedz
@1435: Po to masz OC, żeby się z tym tematem nie bujać. Ubezpieczyciel na tym właśnie zarabia, na braniu kasy od ciebie i nie wypłacaniu jej innym. On już będzie kazał gościowi udowadniać, że uchwyt miał atest i święcenia od papieża, że gość w tym tygodniu przyjął komunie świętą i co tam jeszcze mogą użyć jako powód, żeby nic nie wypłacić
  • Odpowiedz
@Agemaker

Trzeba było rzucić hasłem, że skoro tak to policja


Jestem ciekaw, czy taki charakterny jesteś tylko w teorii, czy byłbyś w stanie zapłacić 500 zł mandatu za kolizję, tylko po to, by utrzeć cwaniakowi nos.
  • Odpowiedz