Wpis z mikrobloga

  • 11
Wczoraj wieczorem spowodowałem delikatną stłuczkę. Delikatne uszkodzenie zderzaka - wgniotka na tablicy rejestracyjnej. Kierowca nie chciał przyjąć pieniędzy tylko koniecznie chciał spisać oświadczenie.
Więc spisaliśmy a on oprócz uszkodzenia zderzaka dopisał, że podczasu zdarzenia uszkodził mu się iPhone i nie włącza się.
Podpisałem bo nie byłem w stanie tego zweryfikować.

Czy pieniądze za telefon pójdą również z mojego OC?

Mam nagranie z kamerki, uderzenie było bardzo słabe, czy mogę się nim bronić?
#kiciochpyta #samochody #odszkodowanie #telefony
  • 63
  • Odpowiedz
Czy pieniądze za telefon pójdą również z mojego OC?


@1435: nie ma wielkiego znaczenia co pójdzie. liczy się odnotowanie szkody. (chyba, że trzebaby było odbudować rondo i pół plebanii)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@magda_em a to nie jest tak, że im większa szkoda tym więcej zapłacę w następnym roku za OC?
Była to dla mnie nowa sytuacja i nie widziałem co zrobić
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pietrek16 nawet jak podpisałem, że telefon faktycznie się nie włącza? Może w jakiś inny sposób ode mnie egzekwować pieniądze?
  • Odpowiedz
@1435 no a jak. Tracisz zniżkę a jakie są szkody to już nie twój problem. Niech się ubezpieczyciel męczy. Jak chcesz to zgłoś kiedy będziesz opisywał zdarzenie, że w stresie podpisałeś z tym telefonem. Ale rozumiem, że masz ból tyłka, że cwaniak chce skorzystać z okazji?
  • Odpowiedz
@1435: jak jestes czlowiekiem z rigczem, masz OC i spowodowales stluczke to powinienes w razie pytan od ubezpieczyciela wydrzec na nich morde, ze maja mu za wszystko co do grosza zaplacic

  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@dzieju41 mam straszny ból tyłka, bo mam wysokie prawdopodobieństwo że gość zrobił to celowo aby wyłudzić odszkodowanie za wcześniej zespusty telefon.

Tylko jak mu udowodnię, że zespusty był wcześniej?
  • Odpowiedz
@1435 w życiu bym nie podpisał xD Dales się naciągnąć i tyle. Trzeba było rzucić hasłem, że skoro tak to policja i niech piszą protokół czy mogło dojść do takiego uderzenia. Nawet bym przebolał ewentualny mandat żeby naciągaczowi utrzeć nosa.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Agemaker teraz już bym wiedział jak postąpić. Ale widać, że facet był przygotowany. Od razu wyciągnął oświadczenie. Aby Polak Polakowi, no ja pier....
  • Odpowiedz
@1435: @Agemaker: co jest z wami nie tak? placicie corocznie kase ubezpieczycielowi i zal wam, ze pare groszy beda musieli oddac komus w ktorego samochod #!$%@??

mam nadzieje, ze pozwie cywilnie OPa za uszczerbek na psychice spowodowany wypadkiem i z wlasnej kieszeni bedzie OP bulil bo tego OC nie obejmuje ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Niegodnik typie, masz 3 lata? Ubezpieczenie na auto jest obowiązkowe pp to że jak jakiś zjeb w Ciebie przywali to żebyś nie musiał się z nim sądzić potem 10 lat i żeby państwo nie musiało dokładać za takich debili. Co w ubezpieczeniu jest z wyłudziania? XD
  • Odpowiedz