Wpis z mikrobloga

Nie wiedziałem, że są takie stałe szlaki. Dzięki za ciekawe info. Już wiem dlaczego w mojej okolicy gradu prawie nie widziałem, a w domu mojej dziewczyny juz nie raz.


To pewnie dlatego, że akurat jak pada grad to jesteś u dziewczyny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bdzigost: Dzięki. To jest coś za co na początku wchodziłem na wypok. Dowiaduję się czegoś co raczej mi się nie przyda, ale dowiadując się odczuwam dziwną satysfakcję i raczej o tym nie zapomnę. Dzięki jeszcze raz!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dasistfubar: @siodemkaxx: takie opracowanie jest bardzo czasochłonne i niesie ze sobą spore koszty.
Zjawisko gradu pojawia się w skali mikro, potrzebna jest gęsta sieć stacji meteo oraz analiza pokrycia terenu roślinnością. Bo mapy wysokościowe ze skanowania laserowego już mamy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dasistfubar: ryzyko jest wszędzie ;) grad to nie jest zjawisko do prognozowania, mówi się o gradzie że może wystąpić lecz nie musi wcale tak być. Jest to zjawisko bardzo lokalne.

@siodemkaxx: zrobili bo są przekazy, opisy, nikt tego nie badał bo ilość stacji z aparatura była ograniczona.
Np opisy opadów z lat 50, że deszcz padał tak mocno, że woda wlewała się kominami do chałupy. I. Na podstawie tego określano