Wpis z mikrobloga

tak sobie oglądam filmiki z #asg na jutubku, i naszła mnie myśl, że to przecież gra pay2win tylko w prawdziwości. Typki które mają trochę więcej hajsu do ''zmarnowania'' mają stroje kamo, jakieś snajperki czy inne karabiny które znacząco wpływają na rozgrywkę, i osiągi mają także zdecydowanie większe od jakiegoś zwyczajnego karabinka elektrycznego. Osobiście kupiłem sobie kiedyś gazówkę, i strzelałem do puszek, i na tym się skończyło moje doświadczenie z asg, więc pytam: Nie przeszkadza wam to, że posiadacie jakąś kamizelkę i karabinek, a przeciwnik ma strój maskujący, granaty, granatnik, snajperkę za powiedzmy 3k golda, i przerobiony pistolet z magazynkiem bębenkowym który miota w ciągu sekundy więcej kul niż wy wystrzelicie w ciągu całego meczu? Porównam sytuację do #csgo bo w tego trochę pograłem. Wiadomo, że można grać dla zabawy, i tak długo jak się dobrze bawisz to nie problem, ale zwykle człowiek bawi się dobrze w takich strzelankach jeżeli przeciwnik jest trochę niższego/równego/trochę wyższego poziomu. Kiedy przeciwnik ma znaczną przewagę, to raczej średnia zabawa, skoro dosłownie nic nie możesz zrobić żeby go powstrzymać. Jak to jest w waszym odczuciu? #pytanie
  • 11
@modzelem: @Anoniemamowy: to to na pewno, ale z drugiej strony to ciężko o doświadczenie jak na tych filmikach można powiedzieć że youtuberzy dręczą innych graczy. Wchodzisz do budynku, pułapki z granatami. Jesteś daleko i dałeś się wypatrzyć, wracasz na spawn, bo chłopek się czai 300 metrów dalej ze snajperką. Masz okopaną pozycję, że nie ma cię jak ruszyć, no chyba że ci wbiegną pod lufe? Granatnik/minigun. Wiem, że to nie
@zacky: Na niektórych strzelankach masz odgórny regulamin spotkania, że moc pukawki max do tylu fps, a na niektórych na przykład, że nie wolno full auto strzelać (to częściej przy CQB (pomieszczenia zamknięte)) itp.
Ogólnie też dużo zależy od zabawy na spotkaniu. W sumie jak się bawiłem to praktycznie nikt nie miał snajperki, bo tak naprawdę to wtedy 0 zabawy, ale ja jeździłem na bardziej 4fun, niż simy xDD

Tak samo nie
To jest w ogóle jakoś regulowane, co można a co nie można?


@zacky: tak ustalacie sobie zasady przed meczem. Tych co oglądasz to zapewne novritsch itd i podczas 5 godzinnego meczu on wycina najlepsze fragmenty i skleja 10 minut, ma się to dobrze oglądać. To wcale nie jest tak ze mając lepszy sprzęt jesteś niezniszczalny, w dodatku ta jego snajperka wcale nie jest górnych lotów. W pl raczej tak średnio polecana.
@zacky:

Ale to wszystko zależy od zasad na danym terenie. Ja np. gram w takim miejscu, że masz limit mocy repliki i repliki, którymi chcesz strzelać ogniem ciągłym mają mniejszy limit mocny. Włanie chodzi o to, że niezależnie ile wydasz limitu nie możesz przekroczyć.

Natomiast to, że warto mieć jakiś mundur (250 zł idzie kupić komplet) to już fakt, no ale to nie jest jakiś kosmiczny koszt.

Generalnie nawet jak wydasz
@Anoniemamowy: "Można zrobić" - no właśnie trzeba zrobić, a z tego co wiem to jego sprzęt jest tak popularny, bo wyjmujesz z pudełka i masz gotową replikę.

Na pewno poleciłbym jego pistolety. Miałem jeden z WE z 300-400 zł - szajs, zaraz się rozwalił, potem kupiłem z G&G chyba ponad 500 zł, niby dobra marka, no i też jest lipa, nawet nie chce mi się przy tym grzebać, czy to jest
@BlackReven: W nocy właśnie jest bardzo słaba zabawa jeśli cześć jest obkupiona w naświetlane kulki, latarki itd. a reszta nie. To chyba jedyny raz kiedy nie miałem frajdy z gry. A gdyby ktoś przyniósł termowizję na nocną strzelankę, to w sumie nie wiem czy bym zagrał, chyba bym zrezygnował gdyby organizator dopuścił takiego gracza. Chyba, że np. dwie osoby miałyby taki sprzęt i po jednej w każdej drużynie.

@zacky: A
@zacky: imo to jest p2w do pewnego stopnia, potem osiągasz już limit że tak powiem fizyczny, (zakładając że gramy wg standardowych ustaleń mocowych, czyli cqb 350fps szturm 450 itd) kulka nie ma prawa polecieć dalej. Większość upgrad'ów to poprawa fabryki, wyeliminowanie słabych punktów repliki, poprawa kultury pracy i niezawodności. Jak masz trochę samozaparcia lub ogarniętych znajomych sensowną replikę zrobisz w okolicach 1k pln.
Co do camo, to już kwestia przygotowania do