Wpis z mikrobloga

@dziendobrry: przy ryczałcie było to 1/3 stawki ryczałtu jeśli dobrze pamiętam. Więc jeśli jesteś IT, to stawka ma być chyba 12% + 4% zdrowotnej.
Ale kilka dni temu coś tam więcej minister gadał, a nie zdążyłem tego jeszcze przeczytać - może coś zmienili
@Phoryn: Masz problemy z czytaniem? Nie ma "jak zwykle", musisz przeliczyć jakie masz poziom przychodu, jakie koszty, jakie masz stawki ryczałtu oraz awersję do ryzyka w kontekście IP Box oraz czy rozliczanie przez sp z o.o. wchodzi w grę.
@jpkfakeacc: po co ta agresja od razu :)
Chodziło mi o to, że rząd jak zwykle daje kolejny element przy którym trzeba kalkulować kombinować wyliczać itd. którego osoby na JDG raczej nie lubią.
A myślę, że może wystarczyłby jakiś procent od dochodu
@Phoryn: Żadna agresja, pytanie było kierowane jak pod poradę to odpowiadam ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dyskusja o "jak powinno być" jest wtórna. Nie widzę żadnego uzasadnienia dlaczego składka zdrowotna miałaby być procentowo od dochodu. A z podatkami od zawsze jest tak samo - każda zmiana to wymaganie dostosowania się. Odpalaj Excela i wstukaj opcje, może sam nawet zrobię zaraz i udostępnię