Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL; DR w moim związku nie będzie #seks przez około pół roku z powodów medycznych

Moja dziewczyna ma #tradzik, już od wielu lat. Moimi zdaniem nie aż taki drastycznie duży (trochę czerwonych krost i co jakiś czas kilka takich ropnych). Niemniej jej bardzo przeszkadza psychicznie i w końcu po wielu wizytach u dermatologów stanęło na #izotek (izotretynoina).

Problem, jaki ja z tym mam, jest taki, że moja dziewczyna ma przeciwwskazaną antykoncepcję hormonalną. Stosowaliśmy do tej pory prezerwatywy. Nie byliśmy demonami seksu, było tak raz na ok. tydzień ale no jednak jakieś życie seksualne istniało. Jednak teraz dermatolog jej mówi, że to za mało skuteczna metoda, i przy izoteku trzeba stosować połączenie hormonalnej i mechanicznej antykoncepcji. Jedyną opcją jest więc powstrzymanie się od seksu na czas kuracji i trochę po. Dziewczyna mówi, że jakoś wytrzymamy, ale ja sam nie wiem. Z jednej strony faktycznie powód zdrowotny, a z drugiej nie wiem jak to się odbije na naszym związku. Z trzeciej przykładowo w zagrożonej ciąży też byłoby pół roku przerwy.

Może ktoś miał taką sytuację? Tzn. jest różową po izoteku z przeciwwskazaniami do hormonów albo partnerem (ew. byłym partnerem) takiej różowej?

Czy dziewczyna ma rację i naprawdę przy izoteku trądzik jest wykluczony, jeśli nie bierze się hormonalnej antykoncepcji? Czy jednak ktoś (np. ten dermatolog) robi mnie/nas tu w jajo?

#zwiazki #seks #rozowepaski #mirabelkopomusz #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61372e029693e7000a2f28f1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
TL; DR w moim związku nie będzie #s...

źródło: comment_1631028107leYRCaLspqEvVh99tkiHNL.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: też chodzi o działanie teratogenne leków, poczytaj sobie o tym. Nieletnie dziewczyny muszą podpisać oświadczenie wraz z rodzicem\opiekunem dt. Wstrzemięźliwości seksualnej (historia koleżanki z liceum sprzed wielu lat) i skutkach ubocznych wpływających na płód.
  • Odpowiedz
AnalogowaUkochana: Jeśli dziewczyna z góry powiedziała, że dacie radę przez pół roku nie seksić, a Ty uważasz że to ciężkie, to już widać że jesteście niedopasowani i ten związek nie ma przyszłości. Seks oralny/analny uprawia 30-40% kobiet. Serio myślicie że ta dziewczyna się na to przestawi, jeśli ona oficjalnie nie ma potrzeby na seks przez pół roku?? Rozstanie to jedyne wyjście.

@pure_function
"a co, rozowa nie ma dupy albo ust???" a
  • Odpowiedz
ObityEskimos: >XDD rozumiem że można mieć w dupie potrzeby mężczyzn ale ze aż tak XD
@Jestem_robotem123
A co, jak to jedyne co kobieta może zrobić poza waginalnym? Innych rzeczy nie lubi i nic z tym nie zrobisz, żaden facet nie zadowoli się innym rodzajem seksu, jeśli będzie wiedział, że jego kobieta to robi dla świętego spokoju i tego nie chce w głębi duszy. Ryzykować, że ona 5 lat później obsmaruje przed
  • Odpowiedz
co za cuck xddd


@Zielonkanazawsze99: Najbardziej mnie bawią te śmieszki, a potem za kilka lat na anonimowych: "Po 5 latach nasze małżeństwo się skończyło, coś się wypaliło, nic już do niej nie czuję, nawet w łóżku już nie ten ogień co kiedyś a przecież było tak cudownie... Rozwodzimy się, nic już nas nie łączy. Jak do tego doszło? Chciałbym cofnąć czas".

Więc sorry, ale żyję od lat w jednym związku, od
  • Odpowiedz
czy seks jest tylko jednym z elementów tego związku, czy nad nim dominuje.


@southlander: a glupoty. Nie musi dominowac, zeby byl wazny. Seks to potrzeba fijologiczna najnizszego rzedu, bez zaspokojenia ktorej nie zaspokoisz potrzeb wyzszych rzedow. W tym przypadku uprawianie seksu jest jak oddychanie, dopoki masz powietrza wystarczajaco to w ogole o nim i oddycahnie nie myslisz, ale jak ktos ci go zabierze, to jedyne na czym sie skupiasz to na
  • Odpowiedz
Nie musi dominowac, zeby byl wazny


@sok_z_buraka: Ważny, nie oznacza niezbędny. Jeśli ktoś od początku nie pracuje nad tym, żeby z "niezbędny" zrobić "ważny", to sam sobie robi pod górkę. Dlatego mądrze mówi większość psychologów relacji, terapeutów małżeńskich, ale też seksuologów, że opieranie długotrwałej i głębokiej relacji wyłącznie na seksie, jest praktycznie niewykonalne (poczytaj choćby Starowicza).

uprawianie seksu jest jak oddychanie


@sok_z_buraka: Od braku oddechu wielu umarło i wielu umiera,
  • Odpowiedz
Ważny, nie oznacza niezbędny.


@southlander: ale on jest niezbedny (przynajmniej dla zdrowej osoby)

że opieranie długotrwałej i głębokiej relacji wyłącznie na seksie,


@southlander: to, że coś jest niezbedne to nie znaczy ze relacja jest oparta wyłącznie o seks (to jak roznica miedzy warunkiem koniecznym, a wystarczajacym w matematyce)

Dopiero jeśli z seksu zrobi się potrzebę którą musi się zaspokoić, jest problem.


@southlander: to po postu jest potrzeba fizjologiczna, ktora
  • Odpowiedz