Wpis z mikrobloga

@BezkresnaNicosc: za wydane 100 zł pobiera mi tak około 60-70 groszy. Przy wypłacie z bankomatu PKO BP to samo. Ale słyszałem, że są bankomaty które pobierają dodatkową prowizje dla siebie więc trzeba uważać. Coinbase nie ma chyba karty, Crypto. com ma ale nie używam ich karty
@agent89: Zaden nieregulowany broker fx,cfd czy gielda krypto ktora ma jurysdykcje offshore nie bedzie i nie udostepni jakichkolwiek danych czy transakcji swoich klientow jakiemukolwiek US
@agent89: Jakimbanem? Czego? Kogo? Kolego, widze ze nie masz zadnego pojecia o spolkach offshore wiec najpierw zrozum pojecie nieregulowanego podmiotu finansowegopoprzez jakikolwiek nadzor finansowy jakim sa binance i 99% CEX’ow/ DEXow i innych DEFI. Chcialbys zobaczyc co jaka kase sie tam pierze i co sie robi z jakkimikolwiek “grozeniami” :) po to sie wybierare seszele, marshall island czy inne belize zeby te upozorowane “rekty” splywaly do spolek i poprzez dywidendy z
@Zekkeh: @saintt: O Telegramie się to samo gadało, a pod groźbą bana w Google Play zbanowali kanały z mailami PISowskich polityków, wiec jakby nie było, to się Polski przestraszyli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś np afera, że Prontomail, niby taka anonimowa poczta, a też udostępnili dane.
Jak taki Binance dostanie propozycje nie do odrzucenia typu dajecie dane o polskich użytkownikach, wszystkie wpłaty i wypłaty, albo ban,
@BezkresnaNicosc: Z prowizją jest różnie. Byłem na wakacjach za granicą w Chorwacji to praktycznie nie było żadnej, może w okolicach 0.1%. W polsce z tego co widzę około 0.5-0.6% ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja miałem na karcie EUR, więc płacąc miałem w dupie US ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz jest kurde problem, bo się nie da EUR przelewać bez prowizji. Trochę mnie to
Zapłaciłem nią dziś w Lidlu, rachunek 134,41 zł, ściągnęło 31,36 euro, czyli po dzisiejszym kursie 4,55 ponad 142 zł - to ponad 5%, skąd to przewalutowanie ? Jak tego uniknąć, z karty wzięło połowie w busd druga w eur