Wpis z mikrobloga

jakie to są np takie mizoginistyczne wysrywy? Jakiś przykładowy post? Ciekaw jestem


@GearIsGreat: wystarczy, że napiszesz cokolwiek niewygodnego o p0lkach. Hipergamia, materializm, statystyki rozwodowe, statystyki w jakich segmentach pracują. Zawsze znajdzie się p0lka mądrzejsza od naukowców i statystyk, 0na wie lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) i p0lki są święte witaminki najlepsze intzelu
@swiety_spokoj: szczerze mówiąc to nie widziałem żadnej kobiety która by negowała to, że w większości kobiety za atrakcyjne uważają power/status, a faceci za atrakcyjne uważają młodość/piekno fizyczne xD kazda dupa z którą ten temat poruszałem przytakuje na to bez dwóch zdań xD masz jakiegoś posta gdzie widać jakiś ból dupy o to?
kazda dupa z którą ten temat poruszałem przytakuje na to bez dwóch zdań xD masz jakiegoś posta gdzie widać jakiś ból dupy o to?

@GearIsGreat:
https://www.wykop.pl/wpis/60105365/k0biety-wychowuja-sobie-kolejne-pokolenia-sluzalcz/
https://www.wykop.pl/wpis/60170575/oto-brutalna-prawda-na-temat-rynku-pracy-to-my-mez/

Generalnie takie oburzenie widziałem już wielokrotnie, również w debatach publicznych, czy w telewizji. Dla wielu kobiet twierdzenia typu "kobiety zarabiają mniej, bo gorzej pracują" albo "kobiety mają niższe IQ o kilka punktów" jest nie do przełknięcia. Tak samo jak dla wielu grup społecznych statystyki
@swiety_spokoj: eh, generalnie zgadzam się z przekazem i z argumentami głównymi tych postów, tylko język którego tam używasz jest bardzo kontrowersyjny i budzi reakcje normanow (typu "kukoldy" i ogólnie ostrzejszy język w stronę kobiet). Dla mnie wiadome jest, że aktualnie i od setek lat faceci pchają cywilizacje, ale jest też trochę tak , że jak już mała dziewczynka się interesuje autkami zamiast lalkami, to u niektórych rodziców to budzi niepokój xD
jak dorosła baba się np zaczyna interesować motoryzacja tak bardziej fachowo, to też często na to ludzie patrzą jak na jakiegoś freaka i przecież ma wracać do garów xD


@GearIsGreat: to jest nieprawda. Kobieta posiadająca JAKIEKOLWIEK zainteresowania nie będące malowaniem paznokci jest wręcz podziwiana.

Kobiety będące fachowcami w męskich dziedzinach doświadczają co prawda czasem zjawiska, że faceci nie traktują ich jako kompetentne, ale to się zdarza coraz rzadziej. Poza tym tego
@swiety_spokoj: no tak ja się z tym eszystkim zgadzam co mówisz. Miałem bardziej na myśli to, że po prostu społecznie (media, wychowanie, presją społeczeństwa blabla) o wiele mniej prawdopodobne że kobieta się zainteresuje motoryzacja, a o wiele bardziej, że szminkami i insta, bo sami je tam wpychamy w taka niszę jako społeczeństwo trochę. Dlatego jak powstaje jakiś film np gdzie kobieta jest ta "zaradna bohaterka" a nie księżniczka do uratowania, to
Dlatego jak powstaje jakiś film np gdzie kobieta jest ta "zaradna bohaterka" a nie księżniczka do uratowania, to nasza reakcja to że to dziwne, śmieszne i groteskowe xD


@GearIsGreat: więcej bohaterów to mężczyźni, ale tak naprawdę od zawsze było też wiele kobiecych bohaterek w dziełach kulturalnych. Brak zainteresowań moim zdaniem wynika ze 100% pewności przekazania genów. Nie muszą się niczym wyróżniać, ani potrafić nic robić. Niebiescy się spuszczają często na szlifowaniu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@GearIsGreat:

szczerze mówiąc to nie widziałem żadnej kobiety która by negowała to, że w większości kobiety za atrakcyjne uważają power/status


Za najbardziej atrakcyjne uważają genetykę o tak jak wszyscy oceniają po wyglądzie, oczywiście są wyjątki i różne kobiety, lecz większość samic patrzy genetycznie żeby się rozmnożyć z jak najlepszym samcem, oczywiście pieniądze to też jakieś wyjście ale chyba i tak większość leci na wygląd z resztą tak ocenia bardzo dużą ilość
@zapalsobiekota: no ale widziałem też mnóstwo facetów zaprzeczających rzeczywistości xD są badania na to, że kobiety za bardzo atrakcyjne uważają power i status, tak samo że atrakcyjność fizyczna, nie wiem czy są jakieś badania które porównują te dwa aspekty "atrakcyjności", nie widziałem takich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GearIsGreat: to jest moja rozkmina na ten temat, nie wiem czy tak jest

Lecz badaniami można się przysłużyć, obliczyć średnią z jakiejś dużej próby i porównać między sobą, jak to każde badanie statystyczne będzie odbiegało od rzeczywistości ale będzie to mała różnica najprawdopodobniej
język którego tam używasz jest bardzo kontrowersyjny i budzi reakcje normanow (typu "kukoldy" i ogólnie ostrzejszy język w stronę kobiet)


@GearIsGreat: Mirku o to chodzi (ʘʘ) Poza tym tak mam z natury, lubię nazywać rzeczy po imieniu i jestem trochę wulgarny. Mam to po moim starym xD