Wpis z mikrobloga

Ciekawa rozkmina. Zakładamy, że w tym momencie zasypiacie i budzicie się w czasach starożytnych np. Egipt ze świadomością, że jesteście z przyszłości i pamiętacie całe swoje poprzednie życie. Co robicie? Czym się zajmujecie? Będziecie w stanie udowodnić, swoją przeszłość? Będzie wstanie stworzyć coś, co zmieni historie? Ja jedyne na co wpadłem to geografia. Mam na myśli, powiedzieć, że jeśli popłyniecie na zachód to za pare miesięcy odkryjecie nowy ląd. Ale kto by wysłał taką ekspedycje? Wzięli by mnie za szaleńca. Mówienie o samochodach, samolotach, pistoletach, telewizorach, internecie też nic nie da bo przecież jak to im udowodnić? Narysować? Powiedzą, że wymyśliłem i to będzie żaden dowód. Co może stworzyć prosty współczesny człowiek, co dla tamtych ludzi byłoby nieosiągalne i zmienić przyszłość? #historiaalternatywna #rozkminy #pytanie nie wiem jakich tagów używać ;(
Rafonixkozak2008Pl - Ciekawa rozkmina. Zakładamy, że w tym momencie zasypiacie i budz...

źródło: comment_1630910497wBgGJl9yZSNuvqMuP5tMri.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
Znając się na jedzeniu i ćwiczeniach nawet na poziomie totalnie amatorskim mógłbym pewnie dość dobrze wyszkolić jakąś armię i zapewnić danemu mocarstwu silę militarną.


@zakamuflowany_fetyszysta: raczej nie. Myślę, że generałowie nawet i sprzed 3000 lat mieliby lepszą wiedzę nt. walki i zarządzania armią, wybacz
  • Odpowiedz
@historiofil: Wiem, napisałem z automatu. Ale czy nasz system rozumowania nie jest taki bardziej logiczny? W sensie wiadomo, dla nich będzie na odwrót, ale może jednak taki filozof bądź ktoś wykształcony by załapał, ze nasze rozumowanie jest lepsze?
  • Odpowiedz
@Rafonixkozak2008Pl: no nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale obróbke metali też średnio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym wiesz, lepszy lew dowodzący stadem baranów itp. Nawet jak masz doświadczenie z jakiś total warów to średnio by to pomogło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
starożytności nikt by nas nie zrozumiał.


@historiofil: podejrzewam że dałoby radę się porozumieć wypracowując bardzo uproszczoną formę języka, mając trochę cierpliwości w nauce. A rzeczy których nie bylibyśmy w stanie opisać możnaby rozrysować, inżynierowie powinni już w miarę ogarnąć rysunki
  • Odpowiedz
@Ark00 właśnie rysunek był problemem. Aż do wcale niedawna interpretacja matematyczna opierała się tylko na geometrii. Taki sposób myślenia sprawił, że liczby ujemne były nie do przyjęcia, bo nie istnieje odcinek o ujemnej długości ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@historiofil: cholera, nawet nie wiedziałem że liczby ujemne uznano jakoś w 17 wieku w Europie xd

Tylko nie wiem, dlaczego rysunek byłby problemem, zakładając, że potrafię dokładnie rysować i umiem posłużyć się podstawowymi narzędziami do rysowania tudzież umiem takie wytworzyć (prymitywny cyrkiel i linijka to raczej nie problem)
  • Odpowiedz
  • 2
Wystarczy poświęcić 30 min swojego życia I oglądnąć na YouTubie dwa filmiki czym jest na czym polega energia elektryczna. Polecam bo fajnie to zrozumieć.
Tyczy się to wielu rzeczy. Marnujemy setki godzinna pierdoły a fajna wiedzą jest za free ba wyciągnięcie ręki.

Ale fakt takie myślenie przyszło mi dopiero po 30 stce i po pewnym czasie od ograniczenia alkoholu który rozleniwia.
  • Odpowiedz
@Rafonixkozak2008Pl pokazuje pieczywo czosnkowe, mają mnie za gościa dostaje się do jakiegoś władcy i mówię że mogę zrobić stal później buduje jakieś przekładnie i montuje koła na rzekach z pierwszych prostych robię tokarkę która pozwala mi na uzyskanie większych precyzji , pokazuje pleśń i zabijam nią jakieś 100 albo 1000 osób żeby zgadnąć która to penicylina, mając tokarkę buduje sprężarkę i zbiorniki ciśnieniowe razem z siłownikami pneumatycznymi do cięższych prac, sprężone
  • Odpowiedz