Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam. Jestem całkowicie newbie w temacie motoryzacji (do tej pory nie wiem jaką moc silnika mam w aucie).

Mam Kia Ceed z 2017 z automatyczną skrzynią biegów. Zastanawiam się czy to normalne.
Czasami przy ruszaniu na jałowym biegu, puszczając tylko hamulec, nie dodając gazu, samochód się dławi i szarpie.
Przykładowo.Samochód stoi lekko pod górką. Chcę się toczyć w korku bez dodawania gazdu. Czy to normalne, że lekko szarpie i się jakby dławił?
#samochody #motoryzacja #kia #ceed
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Caishen: mi sie cos kojarzy że automaty pod górkę nie powinny w ogóle jechać bez dodawania gazu i że to szkodzi skrzyni. Wydaje mi się, że kiedyś tak coś czytalem w instrukcji. Ale na pewno wizyta u mechanika nie zaszkodzi.
Słyszałem też opinię, że to jest skrzynia dwusprzęgłowa, 7mio biegowa i ona ma prawo szarpać w ten sposób przy niskich obrotach


@Caishen: #!$%@? opinia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Caishen: te skrzynie tak mają. W klasycznym automacie hydrokinetycznym ten problem nie występuje i auto rusza gładko pod górę po puszczeniu hamulca, natomiast w skrzyniach dwusprzęgłowych ze względu na konstrukcję powinno się dodać trochę gazu. Skrzynia typu DCT czy DSG jest bliżej konstrukcyjnie do manualnej skrzyni biegów niż do hydrokinetyka. Różni ją podwójne sprzęgło i mechatronika.