Wpis z mikrobloga

@chesihre: MG Solutions - kilka lat temu do Magdeburga na magazyn Edeki. Z ich strony wszystko super ale komisjonowanie to nie moja pasja więc zawinalem się stamtąd po dwóch tygodniach.
Mi zapewniali mieszkanie i mnóstwo pomocy. Ogólnie praca to tyraczka. Po kilku miesiącach można przejść bezpośrednio pod skrzydła Edeki ale trzeba mieć wyniki. Wtedy lepsza jest kasa ale muszisz radzić sobie sam.
@chesihre: Ja miałem mieszkanie z jedną parą ale niestety miałem pokój przechodni do nich. Z tego co słyszałem i widziałem inni mieli lepiej. Warunki były bardzo ok. Czysto i mieszkania wyposażone. Ale to nie reguła. Tu generalnie nie masz wyboru choć można starać się o zmianę. Dostajesz co mają w danej chwili wolne. Odtrącają Ci jakieś 550 euro za to.
@twojastaratozaraza z tym parkingiem to zaskoczenie, dzięki za informacje! A jeszcze jedno pytanie, z jakim wyprzedzeniem najlepiej wysyłać CV i tak dalej? Tydzień, dwa, miesiąc? I ile najwcześniej przed rozpoczęciem pracy "wpuszczają" do mieszkania?
@chesihre: Kupisz to na stacji benzynowej czy kiosku kosztuje że 3 € ale dla kogoś kto nie zna ich zwyczajów jak ja wtedy to było zaskoczenie że trzeba to włożyć za szybę z godzina rozpoczęcia postuju. Bzdury naprawdę bzdury ale co kraj to obyczaj i warto mieć w głowie kilka takich podstaw przed wyjazdem.
Zaczynasz pracę i już musisz mieć przecież mieszkanie.
Nie pomogę tu za bardzo bo nie wiem. Cv
@chesihre Nie licz jednak na dobre warunki mieszkaniowe.. Standardem jest pakowanie po 6 osób i często pomieszkiwanie ze współlokatorem w pokoju.

A to prawda z tym, że najlepiej zacząć od 1szego? Czy dużo uwalają z pensji, gdy zaczniesz np 8?


Po pierwsze nie piszemy 1szego tylko 1. (z kropeczka).

Ad meritum, to nie rozumiem pytania czy dużo uwalaja.. Uwalą tyle ile nieprzepracowanych godzin, to bardzo proste. Swoją drogą, możesz lepiej wyjść podatkowo