Wpis z mikrobloga

Jakie przemyślenia macie po weekendowych zawodach?

Nowy szybki mistrz Polski na długim Tomasz Szala niestety ale tylko młody stażem bo już po 30. Trzeba mieć nadzieję, że jeszcze przyspieszy, bo krótki staż treningowy i koleś wywodzi się z pływania. Ja trzymam bardzo kciuki, bo ma mocny team treningowy.

Chyba współpraca Kalacha, z Tomkiem Kowalskim się nie ułożyła. Szkoda, bo to był ostatni rzut na taśmę ja liczyłem bardzo na to, że będzie dużo lepiej, a pływanie dramat, rower słabo. Ciekawe co nie zagrało.

Trochę te nasze podwórko pro to taka druga/trzecia dziesiątka na dużych zawodach międzynarodowych, bardziej mocni topowi amatorzy. Na długim nie widzę, żeby to się odmieniło, bo Miłosz trenuje pod okiem mało doświadczonego trenera, który wie wszystko najlepiej, a 2 m-c w dużych zawodach open zajmuje MKON M49 :)

Jak Robert K. chce naprawdę się pokazać, a mu nie wychodzi to jest mi go szkoda, ale coraz mniej wierzę w to fatum.

#triathlon
  • 21
@fafal: Jednak Miłosz robi wyniki, nie jest głupi a trener w tri to…no cóż, mam o tym pewne zdanie :) tak czy owak Miłosz to mądry gość i jak będzie trzeba to zmieni, piękny nie będzie jego słabym punktem. Za tydzień ME i zobaczymy jak mu pojdziem. No a kalach to raczej już emerytura. Topka regularnie łamie 8h. On się nawet nie zbliża.
@jadepobiegac: Kalach to moim zdaniem AG wanna be PRO i tak powinien startować jako AG na świecie. Z rok na urlopie potrenował jak pro i stara się walczyć z ludzmi co robią to całe życie w teamach olimpijskich! Szkoda go, bo w huk ambitny i zacięty i napewno inspiruje, ale ciągle raczej nauczyciel i trener triathlonu po godzinach a nie PRO zawodnik.
@fafal: Od 2-3 lat nie widać progressu wśród naszych zawodników. Jedynie stary, dobry MKON trzyma poziom.
Kalaszczynskiemu zmiana chyba nie wyszła na dobre, tak jak wspomniałeś
Sebastian Najmowicz w tym roku odpuścił pełnego
Marcin Ławicki bardzo pechowo złapał tą gumę na rowerze, mógł ładnie powalczyć z Tomkiem Szalą. Ale oboje już są w dojrzałym wieku, raczej wyraźnie lepszych wyników już mogą nie osiądnąć.
Jedynie Miłosz Sowiński widać, że idzie do przodu
@viruzzet: Uczciwie mówiąc to progres czasowy wśród naszych zawodników jest, co raz są jakieś nowe lepsze życiówki i czasy. Tylko w czółówce światowej jest on większy. Szkoda, że MP nie mają takiej rangi, żeby zawsze były obsadzone jak rok temu i żeby to był pierwszy wybór dla naszych zawodników, a nie jakiś IM czy Challange.

PS. Ja liczę, że Wilkowi wyjdą w końcu zawody, ale chyba nie tak żeby walczył o
@fafal: Tylko częściowo się zgodzę - pomimo tych łamanych życiówek nikt nie zbliżył się do SUB8 na pełnym, najbliżej był Miłosz rok temu. Może, gdyby w tym roku się pojawił.. Zobaczymy za tydzień na ME!
@viruzzet Senastian Najmowicz zrobił najlepszy wynik w swojej historii startów na IM 2 tyg temu w Danii w Kopenhadze gdzie był 13 OPEN i miał najlepszy wynik (8h10m) z naszej kajowej czołówki na zawodach, a na 48h przed Malborkiem stwierdził, że czuje się świetnie i wystartował w 1/2 którą de facto wygrał! Po za tym za chwilę ma start w IM na Mallorca jeśli dobrze pamiętam z wczorajszej rozmowy z nim.
@quiksilver: Mea Culpa, zapomniałem o jego ostatnim starcie na IM Kopenhaga.
rzeba oddać, że 1/2 rzeczywiście poszła mu koncertowo, chciałem się akurat tutaj skupić głównie na pełnym IM.
@viruzzet Myślę, że MP miały by lepszą obstawę i zjechałaby się krajowa czołówka gdyby co chwilę czegoś nie odwoływali lub nie przekładali. Nie ma jak to się przygotowywać kilka miesięcy by wystrzelić z formą na MP , a tu Ci starty kontrolne, hotele, logistykę odwołują i co kilka tygodni zmieniasz preferencje treningowe pod start w MP. Nasza Elita w kraju to nie są PRO i oprócz treningów niestety niektórzy też muszą pracować
Jakie przemyślenia macie po weekendowych zawodach?


@fafal: #!$%@?ć draftujące parówy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A peletony to w ogóle ciachać maczetami.

Mam wrażenie, że Malbork na długim był w tym roku lepiej obstawiony niż rok temu (tzn że ogólny poziom wśród zawodników AG był wyższy niż rok temu, tak jakby zapisali się ludzie którzy wiedzieli że ukończą i chcieli coś tam powalczyć z czasem, rok temu było
Jakie przemyślenia macie po weekendowych zawodach?


@fafal: ja mam takie że 1/2 IM jest trudniejszy niż myślałem XD ale zaliczone, choć rower słabo mi poszedł

Jakoś Lange nie miał problemu żeby stracić trochę czasu na wymianę dętki w Konie


@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie zdziwiłbym się gdyby RK w ogóle nie miał dętki albo zapomniał jak to się robi, bo przecież na ultra ktoś robi to za niego
nie zdziwiłbym się gdyby RK w ogóle nie miał dętki albo zapomniał jak to się robi, bo przecież na ultra ktoś robi to za niego


@Wormditt: No to ja nie mam więcej pytań, jak wychodzi że byle amator wyjeżdża na dystans lepiej przygotowany pod względem ewentualnych defektów niż pro (°°

ja mam takie że 1/2 IM jest trudniejszy niż myślałem XD
za wyznawanie kościoła pana triathlonisty


@Wyrewolwerowanyrewolwer: nie jestem jego fanatykiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) a po Roth to już w ogóle, są lepsi idole z pl podwórka

Co masz na myśli, że trudniejszy niż myślałeś?


@Wyrewolwerowanyrewolwer: wszystko mnie boli, zakładki mi lepiej szły na pofałdowanym terenie niż płaski malbork, na rowerze straciłem 10 minut co najmniej :D ogólnie to mój drugi triathlon w życiu i wyszło
@Wyrewolwerowanyrewolwer: Ja tam rozumiem, że PROsi nie zmieniają dętek albo nie czekają 15-30 min na serwis. Przecież większość ma gdzieś czas czy ukończenie - liczy się miejsce na mecie. Co robi i jak się tłumaczy RK mnie to już zupełnie nie interesuje. Ma taki model biznesowy na swoją aplikację i na swoje życie i jego sprawa, a że jest to irytujące to po co "followować" czy "laikować".
Ja tam rozumiem, że PROsi nie zmieniają dętek albo nie czekają 15-30 min na serwis. Przecież większość ma gdzieś czas czy ukończenie - liczy się miejsce na mecie


@fafal: Tak, zrozumiałe. Z tym że IM to nie jest jakiś tam sprinterski wyścig, to kilkugodzinna walka w której często sporo się wydarza.
Nie będę wytykał palcami, ale można przykładowo spojrzeć na Sandersa albo Lucy Charles. Wiem, że porównywanie takich absolutnych rakiet nawet
@Wyrewolwerowanyrewolwer: E tam narzekać, ani to ktoś ocenia, ani się przejmuje zwykła dyskusja kibiców amatorów.

A co do topowych prosów jak Lucy, Janek czy Daniela Ryf w gazie to oni mają inną perspektywę. Bo nawet z 10-20 min stratą przez defekt walczą o zwycięstwo albo o podium.
A taki "średniak" PRO lepiej niech odpuści po 3-4h wyścigu i szuka szybkiego rewanżu na innych zawodach niż ma zajechać się o marchewkę.
@Wormditt: O to właśnie pytałem. Bo jest dużo źródeł, książki (chociaż do głowy przychodzi mi tylko 'Plany treningowe' Fitzgeralda), gotowe plany, trenerzy czy nawet apki.
A pytam, bo kusi mnie 1/2 IM w przyszlym roku, ale nie wiem jak z głową sobie rozplanować treningi. A jak nie będę miał ich rozpisanych to się nie zmobilizuję to regularnego trenowania.
No w Malborku na łdugim Marcin Ławicki przez wymiane kołą stracił 20 minut (przywiezli mu to koło), co prawdopodobnie kosztowało go wygraną. Ale szacun dla niego, że nie odpuścił i 3 miejsce utrzymał do końca


@viruzzet: I to nie byle kto, bo sam Król Rowerów to koło dowiózł z tego co kojarzę!