Wpis z mikrobloga

#gry #xbox #xboxseriesx #playstation #ps4 #ps5 #stream #diablo2 #fifa #pes #twitch

Siema. Sprawa jest. Zastanawiam się nad rozpoczęciem streamowania gier. I tak dużo gram, a nic z tym nie robię, więc w sumie mógłbym to pokazywać innym i może nawet mieć z tego jakieś pieniądze. Jestem graczem głównie konsolowym, grałbym z kanapy w nowości oraz w Diablo 2 + sportówki (Fifa, PES, NBA itd). Na streamie gościnnie mogłoby pojawiać się inne osoby: brat, kumple, dziewczyny i grać razem/robić jakieś turnieje czy challenge.

Mam 30+ lat. Jestem osobą raczej wesołą i wulgarną, ale nie chcialbym robić patocontentu dla dzieciaków. Widzę to bardziej jak taki przyczółek, gdzie sobie gram i gadam bez spiny, gdzie każdy może wejść, posiedzieć, pośmiać się czy podyskutować („kiedyś to było, uuu Amiga 500, nie to co teraz… ( ͠° °)”). Pro graczem nie jestem, po prostu to lubię i sprawia mi przyjemność. Mam kilka wstępnych pomysłów na content, mam jakieś zaplecze finansowe, żeby coś takiego zbudować. Jak już w to wejdę to na 100%, dlatego najpierw sonduję czy w ogóle próbować.

Myślicie, że w obecnych czasach to w ogóle ma szanse wypalić? Ze jest miejsce dla takiej audycji i chcielibyście to oglądać? Rzućcie swoje opinie, rady, pomysły. Za wszystkie wielkie dzięki, nawet te głupie docenię ʕʔ

Ps: ekipa wyburzeniowa vel Majeczka dla atencji ( ͡ ͜ʖ ͡)
puzonyyx - #gry #xbox #xboxseriesx #playstation #PS4 #ps5 #stream #diablo2 #fifa #pes...

źródło: comment_1630829523ZSudNzWiMeUAnFCewifBKH.jpg

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@puzonyyx albo jesteś pro graczem w gierkę którą strimujesz albo znasz kogoś kto już jest dużym streamerrmi ci pomaga się wybić. U Ciebie nie ma żadnej opcji więc daj sobie spokój, takich jak ty jest tysiące
  • Odpowiedz
@puzonyyx: Nie masz cycków więc musisz znaleźć coś innego charakterystycznego dla twojego stream'a. Taki kondzio player np robił budżetowy cosplay jak ogrywał daną gierkę i w nim występował.

  • Odpowiedz
  • 0
@Anjay: Ja zdaję sobie w jakimś stopniu z tego sprawę, ale po pierwsze: nie mierze w miliony jak jakaś ekipa, po drugie: większość typowych streamerow po prostu siada i streamie. A przecież można uruchomić jednocześnie inne media społecznościowe: YouTube, tik toki i się tam promować, żeby ludzie przyszli na Twitcha.
  • Odpowiedz
  • 0
@mxhugo: Dokładnie tak o tym myśle. Chciałbym od razu wjechać z czymś charakterystycznym i wyróżniającym. Niekoniecznie chciałbym się promować jako ja, ale np. jako coś w stylu gaming house’a, gdzie się przewija więcej osób i jest beka.
  • Odpowiedz
@puzonyyx: Chyba regularność jest też ważna bo tacy widzowie przychodzą np po szkole / robocie i wbijają na stream. Jak wiedzą że streamy są np w czwartki to się będą tego trzymać.
  • Odpowiedz
  • 0
@mxhugo: Tak, to już mam wynotowane. Siedzę na L4 na uop i nie bardzo chce mi się wracać, bo firma zapewniła mi sporo „siwych włosów”, wiec miałbym sporo czasu na rozkręcenie tego i działanie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Just_Doesnt_Know: No właśnie różnica jest taka, ze nie chce być gościem co jest na dole listy twitcha i liczy na to, ze ludzie go znajda. To nierealne. Trzeba uderzyć na kilku frontach i jak pierwsze p-----------e wejdzie to dalej już snowball.
  • Odpowiedz
  • 0
@Anjay: No i nadal zle rozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz, każdy kiedyś zaczynał i miejsce jeszcze jest, żeby wykroić kawałek tortu dla siebie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kulek1981: zgarniają każdemu po trochu. Gdzieś czytałem, ze w Polsce ratio streamerow do oglądających jest bodajże 1:44 a na zachodzie 1:15, wiec jakis target jest.
  • Odpowiedz
@puzonyyx: a jak odprowadzisz podatek od donejtów będąc na L4? Po tym co piszesz mniemam, że zwolnienie dostałeś od psychiatry. Nie boisz się, ze ktoś Cię p---------i?
  • Odpowiedz
  • 0
@SF71H: Nie, nie od psychiatry. No i nie muszę leżeć. Chociaż dzięki za ten komentarz, bo nie myślałem o tym. Uznałem ze zanim to się na dobre rozkręci to już będę bez umowy (wygasa pod koniec roku)
  • Odpowiedz
Zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym, jeśli otrzymane środki nie są zapłatą za nic, stanowią darowiznę i podlegają podatkowi od spadków i darowizn. Jednak podatek ten zapłacisz dopiero wówczas, gdy kwota darowizny od jednej osoby przekroczy w ciągu 5 lat kwotę 4902PLN. Poniżej tej sumy twoje darowizny (donacje) są wolne od podatku.


@SF71H: Tak na szybko coś w googlach znalazłem , ale nie wiem czy jest tak kolorowo jak pisali w
  • Odpowiedz
  • 0
@mxhugo: No to wyglada spoko, serio nie myślałem ze l4 na kręgosłup może przeszkadzać w streamowaniu z wygodnej kanapy :). Podatki oczywiście odprowadzać trzeba, tylko tak jak piszesz - najpierw musi być z czego
  • Odpowiedz