Wpis z mikrobloga

Oprócz tego, że nazwa funkcji jest po polsku to są one bardzo dobrze nazwane. Czytając taki kod nie muszę się specjalnie zastanawiać co dana funkcja robi, bo jej nazwa doskonale to opisuje. Oczywiście pod warunkiem, że ciało funkcji faktycznie odpowiada za to co nazwa sugeruje
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@nickname_generator: taaak, a używanie na zmianę show/ukryj, losowe wstawianie _ do CamelCase też wynika z dbania o przejrzystość kodu.

Pisanie kodu w innym języku niż angielski to według mnie ignorancja. Co jeśli będziesz chciał zrobić outsourcing części prac? Albo zatrudnić kogoś z zagranicy? Będziesz musiał robić bezsensowny refaktor. Nic tak nie wkurza jak niemiecki albo francuski kod z komentarzami i nazwami zmiennych w ich językach.

Język jeszcze mógłbym to przeżyć, ale
  • Odpowiedz
@KaiserBrotchen: dont shoot the programmer. Firma dostaje zlecenie i je wykonuje. Polskie podmioty panstwowe maja rakowy nawyk wymagania aby kod byl pisany po polsku i po polsku komentowany, dokumentowany itd. Wiec odpowiadam: tak, ktoś sobie zamówił takie gówno i za takie gówno płaci.

Z pierwszej ręki wiem, że czasami jest nawet wymog robienia czegoś w stylu void sortuj() {sort()}
  • Odpowiedz
pracowałem dla jednego z ministerstwa i ministerstwo wymagało żeby wszystko w kodzie było w języku polskim.


@Morus123: ja jebię, to oni oczekiwali że ktoś nowy język zrobi - tak bez if, for, while, return, func, itd?
  • Odpowiedz