Wpis z mikrobloga

W sumie, to ta dzisiejsza debata udowodniła mi, że miałem rację uważając Bosaka za faceta, który bardzo prostą, wręcz dziecinną wizję świata próbuje zakryć faktem, że jest jednym z niewielu polskich narodowców zdolnych do skonstruowania zdania złożonego.

Uderzyło mnie to szczególnie w momencie, gdy Sikorski przedstawił dość klasyczny argument przeciwko opuszczaniu Unii, stwierdzając że będzie to albo powrotem do ceł i kontroli granicznych (pozdro dla polskiego eksportu, kek), albo wejściem w relację z Unią na zasadzie krajów będących jej częścią, ale nie do końca - jak Norwegia. W skrócie - konieczność akceptowania wszystkich regulacji unijnych, bez możliwości jakiegokolwiek wpłynięcia na ich zarys czy sposób wprowadzenia.

Bosak, w odpowiedzi... cóż, nie powiedział w zasadzie nic, co miałoby jakąkolwiek treść. Stwierdził że "no ale teraz też nic nie możemy w Unii, elo", po czym głupio się uśmiechnął. No bo, wiecie, Unia nie jest demokratyczna. Nie jest, no bo nie jest i koniec. Coś jeszcze lewakom wytłumaczyć?

Inny fragment - o regulacjach. Sikorski stwierdza że są w gruncie rzeczy git, bo znacznie upraszczają działalność biznesową na terenie Unii, co jest zresztą dość logiczne: dla międzynarodowego biznesu lepszy jest jeden duży gracz z jednym "zestawem" przepisów, niż dwadzieścia pomniejszych, z dwudziestoma wzajemnie się wykluczającymi "zestawami". Bosak uważa że nie są git, bo . Jak reaguje na argument że dla biznesu będzie to tragedia, o czym zresztą właśnie przekonują się Anglicy?

"Biznes se poradzi, elo", po czym głupio się uśmiecha.

Aj min...ja p------ę? To wszystko, co masz do powiedzenia? Chcesz Unię demontować, chcesz zdetonować b---ę atomową - nie mając pojęcia co zrobić z tonami radioaktywnego opadu, który niezawodnie zasypie cię po pas? To jest ta cała niezmierzona głębia konfederackiej wizji świata, gdzie jednym prostym ruchem naprawiamy wszystkie problemy tego świata - ale nie mamy zielonego pojęcia co to, dokładnie, ma być za ruch?

No i tyle, w sumie. Z jednej strony typ który widzi niedoróbki i braki Unii jako takiej, ale i stojący na stanowisku że powinniśmy zrobić z niej narzędzie do budowy polskiego dobrobytu, zacieśniając współpracę gospodarczą i polityczną - a z drugiej Krzysiu, twierdzący że wszystko jest źle i Polska powinna sama ogarniać, nie prezentując przy tym choć cienia argumentu JAK miałaby tego dokonać - nie będąc się przy tym w stanie określić czy polexit czy jednak nie, tańcząc wokół tego tematu jak na rasowego konfederatę przystało, niewidzialną ręką rynku broniąc się przed jasnym sprecyzowaniem własnych intencji, bo przecież trzeba równoważyć przekaz między twardogłowych, anty-unijnych naroduchów a trzepoczącymi jak majtki na wietrze kucami.

Dużo słów, mało treści - zero konkretów. Nie spodziewałem się że Bosak zacznie sypać wyliczeniami czy prognozami ekonomicznymi, na tysiąc różnych wariantów polexitu, bo też nie taka była formuła tej debaty - ale jednocześnie kompletna i totalna pustka wylewająca się z otworu gębowego tego faceta nie pozwala mi traktować go inaczej, jak taniego populistę.

Ej, odjebmy coś, a skutkami będziemy martwić się później. Cały Bosak, cała Konfederacja.

#neuropa #polityka #bekazprawakow #4konserwy
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@slapdash: nie wiem czy w jego gadzim mózgu mieści się jakieś bardziej skomplikowane rozumowanie. Jedyne co typ rozumie to pomodlić się, bozia rozwiąże wszystkie problemy wystarczy mocno w to wierzyć i wszystko samo się ułoży. Jakiś tam plan ma, jakoś tam realizuje swoje cele, mówi dużo słów które często nic nie znaczą. Ale ma swoich popleczników którzy spijają te słowa bo oni też nie za wiele rozumieją i trafiają do
  • Odpowiedz
@mnik1: to sikorski też o shengen nie słyszał czy jakiś strefach. Nie jesteś w uni to bez kontroli paszportowej nie przekroczysz granicy...jak w norwegii czy Szwajcarii.
Problem ceł to wał a nie problem. Taka prawda.

..nie jestem za opuszczeniem uuue
  • Odpowiedz
  • 16
@jaqqu7 Nie rozumiem jakie procesy myślowe muszą zachodzić w głowach idiotów myślących, że jeden kraj do tego w tak gównianym miejscu i z tak gównianą klasą polityczną jak Polska ma jakąkolwiek szansę na arenie międzynarodowej. PiS właśnie udowadnia czym p0lska jest dla absolutnie każdego innego kraju.

Unia Europejska to jest jedyna nadzieja dla tego kraju i tego społeczeństwa. Powinniśmy jak najmocniej dążyć do federalizacji i wspólnej europejskiej armii itd. Inaczej wcześniej
  • Odpowiedz
@jamtojest2: Sikorski sobie postawił za cel walkę z prawicowym populizmem. I ma rację bo wielu populistów zbija poparcie mówiąc największe głupoty i nikt nie demaskuje ich kłamstw.
  • Odpowiedz
Wiedza o negatywnych skutkach wyjścia z UE nie jest w ogóle Bosakowi potrzebna do debaty, bo wystarczy mu wyrazić pogląd, że UE jest złem z samej swej natury i tego nie argumentować - to jest to, co ludzie chcą usłyszeć. Zresztą to nawet dla demagoga dobry zabieg, demagog mówi: Co ja będę tłumaczył plusy lub minusy wyjścia z UE, skoro wiecie że UE jest zła? Po co mówić o skutkach wyjścia z
  • Odpowiedz