Wpis z mikrobloga

@PrzegrywNaZawsze: Nie polecam. Cały blok przechodzi Ci pod drzwiami, o 6 rano starsze panie wychodzące z psami lubią sobie poplotkować na cały regulator na klatce, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest winda, na którą będą czekać. Do tego słabe oświetlenie mieszkania na dole i dodatkowo kwestia bezpieczeństwa.

Czasem też znajdywałam dziwne rzeczy na parapecie. Ktoś mi kiedyś zostawił napoczęte opakowanie soli na przykład.
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: Wszystko zależy od położenia. Jak budynek duży to denerwuje, że dużo osób Ci łazi pod drzwiami. Jak blisko inne budynki to mało słońca wpada do mieszkania + ciągle trzeba zasłaniać okna jak chcesz w gaciach chodzić po chacie.
Ja stety niestety mieszkam na parterze bo tak się trafiło i mam turbo lokalizację i nie żałuję.
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: Ciężko powiedzieć, bo parter parterowi nie równy. W nowym budownictwie prawie zawsze na parterze masz ogródek co jest dużym plusem, w starym budownictwie to mieszkanie takie samo jak każde inne w bloku.

U mnie np. po jednej stronie bloku jest tylko płyta (strop garażu) po której niby nie można chodzić, więc raczej będzie tam tylko jakaś zieleń i zero ruchu. Ciężko to porównać do drugiej strony gdzie pod oknem będą
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze generalnie to zależy, ale wolałbym u siebie na parterze niż na ostatnim piętrze tak jak mieszkam. Dwie nasłonecznione ściany i dach, a wszystko to w budynku bez termoizolacji więc w lecie nawet w samych gaciach jest za gorąco
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: To tyle dobrego. My mieliśmy bardzo dużą rozterkę brać czy nie - bo szukając chaty nawet w filtrach ustawialiśmy od 1 piętra. Oferta sama do Nas przyszła i nie żałuję ani trochę choć szkoda, że nie ma więcej słońca no i mniej prywatnie jak się nie zasłoni okien częściowo.
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: Btw są też fajne plusy. Wyprowadzanie psa na szybki spacer trwa 5 sekund tyle co otworzenie drzwi. Po przeprowadzce z 3 wysokiego piętra teraz wnoszenie zakupów to prawie przyjemność. Tak samo wszystkie wyjazdy - 8 schodków i w aucie.
  • Odpowiedz
@PrzegrywNaZawsze: Plusy i minusy, na parterze musisz byc gotowa na to, ze w sobote juz o 7 rano mozesz uslyszec jak dwie stare baby wyszly z psem i dywaguja na temat konsystencji kupki zrobionej przez fafika. To samo pozno w nocy jak ci sie trafi dwoch #!$%@? typow siedzacych akurat na laweczce obok twojego okna.
Lata temu mieszkalem na parterze i sie zdarzalo, ze jakis #!$%@? potrafil wrzucic niedopalek papierosa przez
  • Odpowiedz