Wpis z mikrobloga

Jak OP mówi że zrobi to zrobi i nie trzeba co pół roku przypominać! (tu akurat nie pół roku a mi przypominać trzeba bo inaczej się można nie doczekać) XD

Bardzo ładne makroski wyszły jak na danie z kurczakiem :)
Pamiętajcie, że całość musi być dobrze doprawiona, żeby nie była mdła. Nie żałujcie chili i imbiru!

Noodle konjac z kurczakiem w sosie orzechowym

130g mięsa z udek kurczaka
40g cebuli
50g papryki
3 łyżki oleju sezamowego (25g)
3 łyżki sosu sojowego (20g)
40g masła orzechowego
2 duże ząbki czosnku
Kawałek imbiru, objętościowo jak czosnek
Chili
Sól
Kolendra
60ml wody
200g wstążek konjac
Opcjonalnie: szczypiorek, dodatkowe posiekane orzeszki, łyżka octu ryżowego/soku z cytryny

Imbir i czosnek obrać i posiekać.
Mięso z udek kurczaka pokroić w kostkę, dodać imbir, czosnek, chili i po dwie łyżki oleju sezamowego i sosu sojowego.
Paprykę pokroić w paski, cebulę w piórka.
Masło orzechowe wymieszać z pozostałym sosem sojowym, olejem i wodą. Opcjonalnie dodać ocet ryżowy lub sok z cytryny, jeśli lubicie bardziej kwaśne :)
Makaron przepłukać i odsączyć.
Na mocno rozgrzaną patelnie wrzucić kurczaka razem z marynatą, smażyć 3 minuty, dodać warzywa (smażyć 2 minuty) i makaron. Smażyć razem jeszcze chwilę.
Na koniec dodać sos, wymieszać całość. Doprawić. Opcjonalnie rozrzedzić jeszcze odrobiną wody.

Serwować ze świeżą kolendrą, ewentualnie posiekanym szczypiorkiem i orzeszkami.

MAKRO: 733kcal 33B 60T 15W
Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
I wspierania mnie przez buycoffee.to
ziemniakizostaw

Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
Pobierz c.....i - Jak OP mówi że zrobi to zrobi i nie trzeba co pół roku przypominać! (tu aku...
źródło: comment_1630567736tZCokWJ2Slt4bxoci3Fj3G.jpg
  • 18
@chixi: moja uwage zawsze zwraca "wystroj" do zdjec typu micha z zarciem i ewolucja tegoz wystroju. Ostatnio obserwuje ze w modzie sa wszelakiej masci szmaty lub reczniki pod talerzem i duzo naturalnosci - drewniany stol checked, glowka czosnku checked drewniane paleczki checked ( ͡° ͜ʖ ͡°) przygotowywanie tego do pstrykniecia fotki zajmuje chyba podobna ilosc czasu co zrobienie samego zarcia ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Prusti nie wiem czy ostatnio, ja tak "stylizuje" od dawien dawna.
Ja nie jestem blogerką kulinarną na cały etat, nie zajmuje się wyłącznie tym - zwyczajnie nie mam możliwości stylizować jakoś wyjątkowo fancy każdego jednego wpisu. Wolę skupić się na treści i prostym, ale w mojej estetyce miłym obrazku.
Przygotowanie do cyknięcia takiej fotki trwa moment, bo ja w ogóle lubię ciepłe jedzenia ^^
Ale jeśli mówimy o takiej fotografii kulinarnej na