Wpis z mikrobloga

witam. od roku prolaktyna 300. mężczyzna lv 29. wszystkie inne wyniki w normie. libido małe, samopoczucie raz takie raz takie.. nie mam bolów glowy, ani problemów z widzeniem. ginekomastia na jednej z piersi i laktacja mleka minimalna. nigdy nie bralem sterydow. jakieś podpowiedzi co zrobić oprócz mri przysadki?
#medycyna #prolaktyna #mikrokoksy #choroba #nowotwory
  • 10
  • Odpowiedz
@wiera87: nie było, dużo sportu, zero alkoholu, papierosów. w wieku 19 lat przez 2 lata brałem izotek. W sumie tyle, prolaktyny nigdy nie badałem, bo mi nie kazali, to skąd miałem widziec? Wszystkie inne wyniki w normie. W lutym mialem 16 ng witaminy d3 w organizmie. zrobilem badania prolaktyny dopiero jak mi wlosy zaczely wypadac
  • Odpowiedz
@pomywacz: Endokrynolog i skierowanie na na MRI. MRI przysadki z DOBRYM OPISEM. A po tym juz w zależnosci co wykaże. Może nic nie wykazać (mikrogruczolaki) wtedy farmakoterapia Dostinexem.

Ja zrobiłbym przekrojowe badania endokrynologiczne by zobaczyć czy wszystko inne w normie. Też urolog i USG jąder. Generalnie musisz szukać co jest nie tak a robi się to wykonując potencjalne badania które lekarz zleca pod różnym kątem.
  • Odpowiedz
robiłem, wszystko inne w normie, USG jąder było i wszystko w normie... Ci endykronolodzy... jeden mi polecił zrobić badania z taką tabletką żeby zobaczyć jak wysoko urośnie prolaktna. Pani w labolatorium powiedziała, że jakbym wziął tę tabletkę to mogłoby się bardzo źle dla mnie skończyć... także już sam nie wiem komu mam zaufać? Najchętniej od razy wziąłbym dostinex albo inne bromo, ale mam problemy z sercem, co chyba mnie wyklucza
  • Odpowiedz