Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lala-Sassy: rozumiem, choć stres jest w naszej głowie. Ta fucha wcale nie musi być tak wymagająca jak sobie wyobrażasz. Poza tym może dopytaj o szczegóły kontraktu. Też jestem specjalistą #zagranico i mam stawkę ponad 3400 zł / dzień wg aktualnego kursu, a w kontrakcie zapisane 40h / tydzień wymaganej pracy i o żadnym 14h dziennie nie może być mowy. Znaczy wiadomo, w praktyce różnie może być ale to bardziej to to
  • Odpowiedz
@iAmTS: A czy wypok nie ma śmieszyć i bawić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak powiedziałam oferta jest zdalna, można to wykorzystać a 600eur to 2700zl, po prostu. Nie trzeba się triggerować od razu.
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: Też mam prace zdalną i mógłbym mieszkać w domu rodzinnym płacąc tylko za internet i prąd z 50e(które i tak mi korpo zwraca), ale nie chwale się że zarabiam około 80k brutto za 10 miesięcy praktycznie bezstresowej pracy i przeliczam to na złotówki, bo coś tam mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szpongiel: Dopytałam i jest to zrobienie wszystkiego od zera, firma zmienia model biznesowy, na pewno fajne doświadczenie, ale nie chce dla półrocznego kontraktu zrywać umowy, która mam i z której jestem obecnie zadowolona, a dwa dużo osób tutaj pisało że taka kasa to nie w korpo, ale tak ja jestem zwykłym szeregowym pracownikiem a tu odpowiedzialność byłaby ogromna. Wiem, że sobie poradzę, ale dużo by mnie to kosztowało wysiłku, stresu, obawiałabym
  • Odpowiedz
, a rezydencja liczy się tam gdzie jesteś powyżej 6 miesięcy


@Lala-Sassy: Albo masz swoje centrum interesów. 600e dziennie brutto, a taka niewiedza w sprawie podatków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wfm125m: Jeśli wypowiem umowę na mieszkanie i się zwolnię w CH to automatycznie nie ma żadnego centrum interesów ¯_(ツ)_/¯ poza tym człowieku nie zarabiam tyle, odrzuciłam ta ofertę i masz to w pierwszym poście, więc możesz iść być #!$%@? gdzie indziej
  • Odpowiedz
więc możesz iść być #!$%@? gdzie indziej


@Lala-Sassy: Jakim cudem doszłaś do wniosku że jestem #!$%@? albo coś? Ja wiem, że niektórzy ludzie koszą niezły hajs (w NL niestety Belastingdienst bierze swoją działkę ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i się w sumie cieszę, ale Ty zakręciłaś tak tematem, że niektórzy się z Ciebie po prostu kręcą bekę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdro ze zdalnej
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy:

dużo osób tutaj pisało że taka kasa to nie w korpo

Dlatego że z tego co napisałaś wynikało że chodzi o korpo w PL a nie consulting w CH XD

Co do stawki to jest tyle ile zwykli senior consultanci tam zarabiają w lepszych firmach consultingowych. Jeśli to jedna z tych firm a ty byś była jako consultant nie contractor, to rzeczywiście w zależności od firmy i projektu pracowałabyś 10-14h+
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: Stawka która się tu chwalisz, dla konsultanta, szczególnie w Szwajcarii/Luksemburgu czy innym zachodnim kraju nie jest niczym nadzwyczajnym, a raczej czymś przeciętnym i to wcale nie trzeba być jakimś mega specjalista, ot, normalna stawka dla wykształconego człowieka z doświadczeniem. Ale fakt, mirki się odpaliły bo tyle na miesiąc nie zarabiają pewnie
  • Odpowiedz
@Obserwator91: stawka za prace 100% zdalną, myśle że to też jest ważne w tym przypadku, tym bardziej że na swoim linkedin nie mam lokalizacji, tylko firmę która ma swoją filie także w PL - korpo w którym zaczynałam zreszta. Raczej chodzi o to że stanowisko im podpasowalo pod ten projekt.
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: W dzisiejszym covidowym czasie 100% zdalna to też nic nadzwyczajnego. Jeśli miałabyś być konsultantem to mogłabyś pracować po 10-12 godzin, bez przerwy na lunch, bez prawa do urlopu, L4 itd. więc nagle z tych objawionych 2700 dziennie wychodzi, że to tak naprawdę 50 euro na godzinę i to jeszcze brutto to musisz sobie wszystko odliczyć, tak więc nie wiem co ci tak imponuje w tej stawce. Tyle na godzinę można
  • Odpowiedz
@Obserwator91: Typie ale o co Ci chodzi? Sama napisałam i to w kilku postach że jestem zwykłym szeregowym pracownikem korpo xD więc udowodniłeś nie wiem komu :) a co do stawki to umiem to sobie przeliczyć i dlatego właśnie odrzuciłam ta propozycję. Wychilluj trochę bo się zajedziesz z tym pouczaniem każdego na wykopie, już któryś Twój post widzę i każdy w takim burackim tonie.
  • Odpowiedz