Wpis z mikrobloga

W czerwcu podjąłem swoją pierwszą pracę, w UoP na czas próbny miałem określone, że przysługuje mi 5 dni urlopu, zgodnie z art 153 par 1 KP, teraz prawdopodobnie będę podpisywał UoP na rok i tutaj rodzi się moje pytanie. W jaki sposób przydzielany jest urlop do "puli"? To znaczy, czy przez ten rok, co miesiąc będę otrzymywał do "puli" urlopu kolejne dni, np 2 dni za wrzesień, 2 dni za październik, 2 dni za grudzień i w grudniu będę mógł wziąć 6 dni urlopu, czy te 20 dni za cały rok dostaję od razu i mogę wykorzystać w całości np w październiku?

#prawo #prawopracy #pracbaza
  • 7
@stanleymorison w pierwszej umowie o prace urlop jest dawany pracownikowi z dołu - tj. rozpoczynasz prace 1 czerwca, to 1 lipca otrzymujesz 1/12* 20 dni urlopu. Dopiero 1 stycznia następnego roku otrzymasz 20 pierwszego stycznia, do wykorzystania przez cały rok
@stanleymorison to byl przyklad... 1 listopada otrzymasz kolejne 1.66 dni urlopu, 1 grudnia otrzymasz kolejne 1,66 dni urlopu i 1 stycznie 1,66 dnia urlopu za grudzień + wymiar urlopu na 2022 ktory Ci sie nalezy do końca umowy (jak umowa sie kończy w sierpniu to otrzymasz 8/12* 20)